Jak zvládat strach a zklamání v životě i v podnikání

Téma emocí je důležité jako život sám. A podnikání je život, to se od sebe nedá oddělit. Petra je terapeutka, mentorka osobního rozvoje a lektorka jógy. Učí, jak používat meditaci, dýchání a další praxe k nalezení vlastního středu. Martin je také terapeut, mentor a průvodce rodinných konstelací. Společně tvoří kurzy pro páry a vedou výcvik Moje místo na Zemi. Jak sami říkají, jejich ústředním tématem jsou emoce. Ve své terapeutické praxi se jimi zabývají, protože emoce jsou naším vnitřním motorem, ale mohou nás také zastavovat. Zejména tehdy, když se s nimi bojíme pobýt.

Petra a Martin se zaměřují na to, jak přenést práci s emocemi do byznysového světa žen i mužů. Pochopení mentálních vzorců bez zapojení emocí je nedostačující. Skryté emoce nás mohou blokovat a je nutné je přivést na světlo, aby nás mohly opustit. Když přizveme do hry emoce, chaos a skryté problémy začnou dávat smysl.

Jako téma dnešního povídání si manželé Vystavělovi vybrali strach a zklamání – pocity, se kterými se během podnikání určitě někdy potkáte. V rozhovoru se dozvíte, proč je dobré brát i nepříjemné pocity vážně a proč před nimi neutíkat. Strach a zklamání nás mohou zastavit, ale když se s nimi naučíme zacházet, mohou nás posunout kupředu. Plné prožití těchto pocitů nám pomůže dostat se skrz náročnější momenty, ne se v nich zasekávat. Jsme cítící bytosti a pokud se naučíme dobře pracovat s vlastními emocemi, pomůže nám to dosahovat našich cílů a růst.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video