Jak rozeznám svůj opravdový potenciál?

Je to ono nebo to mám nechat plavat?

Některých témat se chytíme, protože nás zaujmou, inspirují a můžeme mít chvíli pocit, že je to pro nás to ONO. Ale někdy v urputném hledání přehlédneme to zásadní. Dáme více na své okamžité pocity, nálady nebo reakce okolí a nejdeme hlouběji do sebe.

Jak tedy rozpoznat, že toto je tvůj opravdový potenciál?

1. Baví tě to, přináší ti to dlouhodobě radost a dobrý pocit. Těšíš se, až to budeš dělat a zapomínáš hlídat čas. Nenutíš se, jde ti to samo, tvoříš ve flow a je to smysluplné. Když tě to nebaví nebo jen občas, není to ono, i kdyby to nějakou dobu fungovalo a přinášelo užitek ostatním. Děláš ve svém životě věci, které tě skutečně baví a naplňují? Víš, jaký je to pocit? 

2. Touha, sen, pnutí, které se ti ukazují, jsou opravdu tvoje. Vycházejí z hloubky tvého srdce. Často přebíráme představy svého okolí, rodičů, partnera apod. Hodná holčička poslouchá ostatní a chce se zavděčit. Ale jsou ty nádherné sny opravdu tvoje? Když jim začneš naslouchat, budou se moci plně projevit. A ty si budeš jistá, že jsou skutečně tvé.

3. Je to zpovykané. Už se to pomalu rodí, jdeš správným směrem, ale ještě to není ono, stále se v tom necítíš opravdově. Potřebuješ zklidnit mysl, zaposlouchat se, jít dovnitř sebe. V takové chvíli nejvíce pomáhá propojení s tělem a kontemplace, rozjímání. Kde je tvá mysl zpovykaná, kde jsou tvé touhy zpovykané? Potřebuješ se usadit do většího klidu a jasu. Nadechnout se a skutečně uzřít své niterné pocity. Když je voda zčeřená, nevidíš svůj obraz. Až když se hladina zklidní, můžeš se uvidět a pochopit. 

Můžeš se podívat na inspirativní video na mém INSTAGRAMU

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů