3 tipy, jak překonat nechuť partnera ke změně

Cítíš, že váš partnerský vztah už není co býval? Že mu chybí jiskra, otevřená komunikace, harmonie, že doma už vůbec není klid a partner se ti spíše vyhýbá? Málokdy spolu někam jdete a váš společný život se točí hlavně kolem dětí a domácnosti? Kolikrát sedíte vedle sebe a koukáte do mobilu? Máš pocit, že tě partner neposlouchá, je dlouho v práci a pak jde raději za kamarády? Ty už jsi nějaké kroky ze změně udělala, snažíš se, ale stále to není ono? A partner? Nereaguje? Je více a více uzavřený? Když chceš mluvit o vašem vztahu mlčí a nechce nic řešit? Tvrdí, že je spokojený? Chce mít klid a nechápe, proč stále něco řešíš?

Ale ty víš, že takto žít nechceš? Neumíš si představit, že by už nikdy neměla nastat změna? Toužíš pro harmonickém vztahu a vzájemném porozumění? Jak ale přimět partnera, aby překonal nechuť ke změně? My lidé, ženy i muži bez rozdílu, máme silnou tendenci vidět především chyby toho druhého. Chtít, aby se změnil on, protože nám to nevyhovuje. Ale dokud nepřijmeme, že jediné, co můžeme změnit jsme my sami, daleko se neposuneme.

  1. Rozpomeň se, co jsi na svém muži milovala, čím tě upoutal, když jste se poprvé setkali. Jak ti imponoval na schůzkách, jaká byla témata, která jste společně sdíleli, co vás spojilo? Pamatuješ? A podívej se na svého partnera znovu. Opravdu už je tak jiný? Nebo ti jen každodenní povinnosti trochu zatemnily vidění a ty máš tendenci vidět hlavně to špatné? Podívej se na něj znovu očima lásky, co je na něm to úžasné. V čem je ti oporou? Čeho si na něm vážíš? A řekni mu občas aspoň jednu větu, kterou mu to dáš najevo.
  2. Co jste společně rádi dělali? Co vás bavilo? Kde jste se vždy uvolnili? Jaká byla vaše témata, o kterých jste dokázali mluvit hodiny? Zkus aspoň jedno toto krásné a spojující téma otevřít znovu u vás doma. Jděte společně na místo, kam jste rádi chodili. Podívejte se na oblíbený film, poslouchejte hudbu, kterou máte oba rádi, zahrajte hru apod. Navodí to doma a do vašeho vztahu pocit změny. Tichý, ale jasný. Možná muž neřekne nic nahlas, ale určitě si toho všimne. Dejte mu tím najevo: chci to jinak. Toto mi schází. Potřebuji změnu. Takový přechodový rituál ze stereotypu, každodennosti a odtažitosti do vstřícnosti, proměny, většího propojení a obnovy.
  3. Zkus obrátit pozornost od partnera k sobě. Přestaň na něj tlačit, hledat chyby, upozorňovat a neustále připomínat, co neudělal nebo měl udělat jinak. Nech ho být, dej mu prostor najít si svou vlastní cestu. A podívej se na tu svou. Co ty můžeš udělat pro to, aby jsi se v životě i vašem vztahu cítila lépe? Jak můžeš vnést do svého života více radosti, nadšení a pozitivního myšlení. Čím bys mohla přispět k harmonii vašeho vztahu?

Žena dokáže i malými nenápadnými změnami vnést do vztahu více lásky, porozumění, laskavosti i otevřenější komunikace. Jen je potřeba netlačit. Nikoho nedokážeme změnit, ale dokážeme změnit atmosféru doma, a vlastně kdekoli. Tím, že obrátíme více pozornost k tomu krásnému, co je kolem nás a budeme laskavější především k sobě. Zkus to ještě dnes.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy