Co dělají úspěšné podnikatelky jinak

Proč je někdo úspěšný a jiný ne? Proč na sebe někdo nabaluje úspěch a někdo to vzdá nebo je pro něj podnikání dřina? Je to štěstí, nebo je to jinak? Jak můžeš ty se svým úspěchem pracovat? Nabízím ti několik mnou ověřených tipů, které tě povedou k úspěchu.

Začneme od začátku – co pro tebe znamená úspěch? Můžeš se nad tím sama teď chvíli zamyslet a zvědomit si to. Věřím, že se shodneme na tom, že cítíme úspěch, pokud je v našem životě práce a odpočinek v harmonii, máme čas na všechno, co chceme dělat, na rodinu i volný čas, cítíme v těle radost, energii a zdraví. A ano, nedílnou součástí úspěchu jsou i peníze, a ty jsou velmi důležité, protože když tam nejsou, není to dlouhodobě udržitelné a není to úspěch.

Co je naopak neúspěch? V průběhu své dlouholeté podnikatelské praxe jsem vypozorovala určité společné znaky neúspěšných podnikatelek: obrovsky moc pracují, výsledky ale nejsou. Nemají pocit harmonie, ale chaosu a zahlcenosti. Nejsou v prosperitě, neposouvají se a z celé jejich činnosti se vytrácí smysl. Takže jak na to, aby to fungovalo?

1) Práce s časem

V tom ti může obrovsky pomoct online prostředí, které umožňuje dělat méně a s větším dosahem, pracovat maximálně efektivně. Je dobré zařadit do své pravidelnosti plánování, ať už to drobnější na každý den, nebo větší na 90 dní dopředu.

„Kromě pracovních úkolů si plánuj dopředu i odpočinek, ať se nestane, že na něj zapomeneš. Úspěšné ženy odpočívají.“

Velkou část práce s časem je potřeba nastavit v mysli – místo „nemám čas“ si navykni říkat „není to teď moje priorita“. Tím si také zvědomíš, jaké jsou tvé skutečné priority a jestli ti to tak skutečně vyhovuje.

2) Osobní rozvoj

Když samy sebe neznáme, tak se nám to v podnikání obrovsky ukazuje – naskakují tam automatické mechanismy („Musím si to odedřít“, „Má práce nemá hodnotu“…). I úspěšné ženy zažívají obavy, pochybnosti, ale nenechají se tím zastavit. Práce s myslí, rozpouštění jejích limitů, přepisování vzorců, kterým věříme, práce s vnitřním sabotérem. To všechno k tomu patří a jakmilese do toho ponoříš a začneš odhazovat vše, co ti neslouží, projeví se to i v podnikání.

3) Mindset úspěchu

Jsi nastavená na úspěch, nebo se bičuješ za každou drobnou chybu? Vidíš sama v sobě vítěze nebo poraženého? Pokud přenastavíš své vnímání chyb a překážek, můžeš se otevřít vidění toho, že nic není chyba ale zkušenost. Není to o tobě a ani to neznamená, že jsi neúspěšná, zkrátka jsi v procesu učení. Jsi úspěšná podnikatelka na cestě. Vždy záleží, jak na jakou situaci zareaguješ: tvůrkyně ji přijme jako zkušenost a jde dál, zatímco oběť naskočí na sebeobviňování a může ji to zastavit.

4) Prodej

Úspěšné ženy prodávají. Bez prodejů není podnikání, bez prodejů se tvé dary nedostanou k nikomu dalšímu a z nadšení a touhy se stane trápení. Pojďme si prodej zamilovat a naladit se na něj jako na posvátnou komunikaci mezi tebou a klientem: ty jsi obohacená ziskem a vědomím, že tvé poslání je naplněné, tvůj klient je obohacen tvou službou, produktem, tvým know-how. Mnoho žen si myslí, že se jejich zboží prodá samo, když ho občas zmíní jen tak mezi řečí, nebo ho prostě umístí na svůj web. Úspěšné ženy chápou klienta, pomáhají mu, budují si s ním vztah a prodávají své produkty s lehkostí.

5) Strategie

Když nemáme strategii a nadhled, může se stát, že zabředneme do detailů a nesmyslů, které nám nic nepřinesou. Pak, jak se říká, „pro samé stromy nevidíme les“. I v ženském podnikání je důležité mít určitý rámec a záchytné body. Vědět, kam směřujeme, co se kdy děje a držet vizi.

6) Podporující skupina a mentorka

Co tě obrovsky nastartuje, a to hlavně pokud jsi na začátku podnikání, je, mít kolem sebe podporující komunitu. Být obklopená dalšími podnikatelkami je velmi mocné. Místo nejistoty pak zažíváš pocit sounáležitosti, vzájemné podpory, společné cesty. Když nebudeš v rivalitě, ale necháš se tím proudem posouvat, může ti to krásně otevírat mysl a všechny společně budete růst. Důležitá je tu i mentorka, která ukazuje cestu a následující kroky. Úspěšné ženy ví, že na to nemusí být samy.

Ani ty na to nemusíš být sama. Dovol si zažít úspěch. Otevři novou kapitolu své cesty a podnikej s jasnou vizí a v lehkosti. Zúčastni se Kongresu ženského podnikání, který už brzy začíná. Zaregistruj se do něj ještě dnes – klikni na pozvánku pod tímto článkem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů