8 typů ženského orgasmu

Všichni chceme mít orgasmy. Jednoduše proto, že jsou prostě boží. Proč se ale omezovat jen na jeden typ? Mám jich pro tebe, ženo, hned 8!

Byť nám orgasmy přinášejí nejsilnější pocity sexuální rozkoše a následného slastného uvolnění, málokterá žena opravdu sklízí všechny plody tohoto životodárného stromu. Některé studie dokonce uvádějí, že pravidelně dosahuje orgasmu pouze 25% žen.

Pravdou je, že existuje přesně tolik druhů orgasmických prožitků, kolik se po světě prochází žen. A kdo jiný by je měl objevovat a prozkoumávat, než my samy.

Klíčem je ZŮSTAT OTEVŘENÁ – a to jak tělesně, tak myšlenkově.

Jak se tedy těmto slastným vrcholům otevírat, jaká je vůbec jejich zdokumentovaná historie a co se při nich děje v těle? Pohodlně se usaď, začínáme.

Stručná historie ženského orgasmu

Šedesátky

Věda se stává přitažlivou – sexuálně přitažlivou. Studie dokazují, že ženy jsou multiorgasmické. Tyto sexy zprávy pak zaplavují mainstreamová media a tvoří základy pro další výzkumy a nové nahlážení na lidskou sexualitu.

1960 – 1980

Manželská nevěra, více sexuálních partnerů, homosexualita, svoboda sexuálního vyjádření, volná láska – tomu se říká sexuální revoluce. V těchto časech stál ve světlech reflektorů především klitoris.

2000+

V dnešní době se můžeš stále častěji dočíst, že každodenní orgasmy pomáhají snižovat krevní tlak a u starších žen dokonce zabraňovat hypertenzi. Jiné studie zase potvrzují spojitost s čistější pletí a lepší náladou. To se mi zdá jako dobrý důvod pro pravidelné dovádění.

Co zažívá při orgasmu tvůj mozek?

Stejně, jako se ti rozbouří dech a srdeční frekvence, orgasmus ti může trochu zavařit i mozek. Aktivuje se amygdala, která hraje hlavní roli ve formování a uchovávání pameťových stop spojených s emočními prožitky a také ovlivňuje naše chování při strachu a radosti. V klidu nezůstanou ani shluky nervů, zodpovědné za potěšení, smích, závislosti, agresi, strach či dokonce placebo efekt. Aktivuje se také tzv. ventrální tegmentum, což je skupina neuronů, které hrají důležitou roli v systému odměn, v motivaci a při intenzivních prožitcích lásky. Spolu se zvýšenou hladinou „neurochemikálií“ – šťastných hormonů jako je dopamin, endorfin, oxytocin, serotonin či kortizol – se pak nemůžeme divit za onen pocit létání a stoupání do jinak nedosažitelných výšin.

Hormony také zodpovídají za pocity sblížení s partnerem, což nás ženy může stavět do velmi zranitelné pozice, obzvláště pokud se situace po milování nevyvíjí tak, jak bychom si přály.

Proč orgasmy nepředstírat?

Byť je tento fenomén spojený spíše se ženami, odpověď bude stejná i pro mužnější polovičky. Jakmile se jednou pustíš na dráhu profesionální „drama queen“, tím snadnější pro tebe bude uvěřit tomu, že uspokojení tvého partnera je důležitější, než tvé vlastní. Každá žena si ale zaslouží dech-beroucí vyvrcholení! Takže místo předstírání se pusť do objevování!

#1 Klitorální orgasmus

Se svými 8000 nervy je právoplatnou pop star všech orgasmů. Hlasitý, ostrý, výbušný, intenzivní. Není se co divit – je to jediný orgán, jehož výhradním smyslem je dávat potěšení.

#2 Vaginální orgasmus

Tajemný, silný, teplý a dlouhotrvající. Poševní vchod je sensuální bránou k hlubokým vyvrcholením. Ty se dají popsat jako právě vybuchující erupce, které pomalu vytlačují lávu po celé délce páteře až do temene hlavy a dále do vesmíru. Spojují nás s naší vnitřní divokou ženou a chtějí, abychom se naprosto oddaly. Partnerovi, situaci, rozkoši.

#3 G-bodový orgasmus

Mokrý, plný zábavy, léčení, slz i silných emocí. Pro mnohé asi už navždy zůstane tou největší nevyřešenou záhadou této planety. Tajemný bod G opravdu existuje a v tantře se dokonce označuje jako posvátný bod. Spolupodílí se na orgasmu s ženskou ejakulací, která je tantriky viděna jako manifestace ryzí orgasmické energie. Byť tohoto orgasmu většinou žena nedosáhne „na první dobrou“, všechny jsme jej schopné prožít. O důvod navíc si dopřávat každodenní dávku orgamických radovánek.

#4 Orgasmus na děložním čípku

„Nadpřirozený“, psychotropní, dlouhý, mnohonásobný, povznášející. Ženský orgasmus je jako několikapatrový dort – komplexní a složený z mnoha dílčích částí – už teď asi víš. Ale orgamus na děložním čípku? To že opravdu existuje?

Ano. A jakmile ho jednou ochutnáš, pochopíš, proč bych ho já sama označila jako celotělovou záplavu naprosto čisté a dokonalé blaženosti. Jak bys jej mohla prožít i ty? Hlubokým dechem, hlubokou penetrací a hlubokou praxí.

V taoistické praxi je děložní čípek srdečním centrem ženy. Proto se při jeho stimulaci běžně vyplavují všemožné emoce, často např. formou pláče.

(Pokud si občas u milování popláčeš a chceš tomu lépe porozumět, začti se do článku PROČ ŽENY U SEXU BREČÍ, který jsem pro tebe sepsala docela nedávno.)

#5 Anální orgasmus

Choulostivý, provokativní, překvapivě zábavný, uvolňující, detoxikační, divoký. Pro dosahování rozmanitých orgasmů se nám otevírá mnoho dveří. Ty, které ale plno žen nechce otevřít, jsou zadní vrátka. Přitom by jim analní sex umožnil stimulaci zadečku, klitorisu, poševního vchodu, bravadek i krku zároveň! Jen na to myslím a…

#6 Prsní orgasmus

Roztomilý, srdce otevírající, léčivý, božský, bezpodmínečný. Bradavky – mají mnoho velikostí, barev i tvarů – a stejně tak velké množství orgasmických prožitků mohou nabízet. Orgasmus ze stimulace bradavek je v sexuálním slovnímu spíše raritkou, což ale neznamená, že ho nemůžeš prožít zrovna ty!

Za zmínku stojí i to, že jsme jedinými „samičkami“, které mají plně vyvinutá prsa i mimo období těhotenství. Ostatním primátům „dorostou“, až s potomkem v bříšku. Jak požehnané jsme, že nám tyto smyslné vnady mohou dopřávat jak výživu pro děti, tak slastné potěšení, když zrovna nekojíme? Za mě tedy rozhodně stojí za zkoumání, už snad jen proto, že téměř každý týden našeho cyklu nám mohou dopřávat naprosto odlišné prožitky.

#7 Krční orgasmus

Tranzovní, téměř nepatrný, nadlidský. Možná už jsi někdy zaslechla, že existuje spojení mezi našimi ústy a naším klínem. Nejen na tantra józe se často říká „uvolněte své čelisti“ třeba právě ve chvíli, kdy se provádí dech do vaječníků. Techniky hypnoporodu a dechová cvičení na uvolnění menstruačních bolestí nás to učí také.

Představ si samu sebe shora i zdola. Otvor (ústa), trubice (hrdlo), dutý svalový orgán, který vyniká obrovskou silou (srdce). A co máš v klíně? Otvor (poševní vchod), trubici (pochvu) a silný dutý svalový orgán (dělohu). Dokonce jsou si podobné velikostí a tvarem. Může tohle být náhoda?

Vědecky je toto spojení přisuzováno bloudivému nervu, který vede z krku až k děložímu čípku.

K dosažení tohoto orgasmu dokonce nepotřebuješ ani penis! V evidenci jsou už i případy vyvrcholení u čištění zubů nebo třeba u zpívání. Zas a znovu tě tedy pozývám ke zkoumání 🙂

#8 Orgamus mysli

Ohromující, hluboký, omlazující, mazaný. Naše mysl je velmi silná, to není žádnou novinkou. Že bychom si ale mohly „způsobit“ orgasmus bez jakékoliv tělesné stimulace? Já vím, tohle už možná zní trošku moc esotericky nebo snově. No, ale právě při meditaci nebo ve snu tento orgamus ženy často prožívají!

Náš mozek totiž neumí rozeznat, zda se daná situace reálně stala, nebo byla pouze v našich představách. Je dokázáno, že u orgasmu mysli se nám aktivují stejná centra rozkoše jako u orgasmu po stimulaci fyzického těla. Ženy jej tedy dostahují např. u technik sebe-hypnózy, při józe nebo při praxi s yoni vajíčkem.

Já je zažívám několikrát do měsíce ve stavu krátce před probuzením. Je to ta chvíle, kdy ještě nejsem úplně vzhůru, ale taky už vlastně nespím. Jako sen se mi začnou před očima promítat smyslné scény, u kterých si v tu chvíli nedokážu uvědomit, zda jsou reálné, či nikoliv. Roustoucí vzušení a prožitky v těle jsou tak hmatatelné, že na ně prostě musím reagovat! Převaluju se, „jdu naproti“ svému imaginárnímu přirážejícímu milenci, někdy se dokonce začnu hladit.

Z pozice pozorovatele prostě musím vypadat jako u milování.

Někdy se sen odehrává sám o sobě, někdy si jej dokážu přikreslit. Občas v průběhu celého toho zmatku usnu, jindy mě zas probudí má tepající jóni, která se na mě pak směje ještě celý zbytek dne. Byl to sen? Byl to orgasmus mého fyzického těla nebo to bylo jen v mé mysli? Na tom mi vlastně vůbec nesejde… veškerou mou pozornost má v tu chvíli jen pocit dokonalé slasti.

Sexualita a erotičnost jsou nádhernými esencemi života, kterým se často váháme přiblížit.

Hádám, že Ty už máš ale nakročeno 🙂

Moc doporučuji knihu od Sofie Sundari, kterou najdeš na: http://knihyprozeny.cz/

OSVOBOZENÍ DO ORGASMU

Při čtení knihy mi bylo nádherně. Četla jsem jedním dechem a reagovalo celé mé tělo, probouzelo se a ožívalo. Kapitolu o prsou jsem například četla ve vlaku a podprsenka musela jít dolů ještě na cestě. Netušila jsem, jaké poklady skrývá a jsem nadšená, že k nim mám konečně klíč.

Bára Pastrňáková, lektorka Groove dance

Sofii považuji za jednu z moderních čarodějek a kněžek. Čtenářům představuje poznatky známé již tisíce let, které obohacuje vlastními zkušenostmi. Osvobození do orgasmu je hluboká, moudrá a jasně psaná kniha. Při jejím čtení jsem byla překvapená, kolik moudrosti, tajemství a nevyužívaného potenciálu naše těla v sobě skrývají. Všechno, co jsem do té doby o sexualitě věděla nebo tušila byly pouze malé dílky, které mi při čtení této knihy samy začaly zapadat do velké orgasmické skládačky. Knihu bych doporučila všem, kteří tuší, jakou hloubku lidská sexualita má, nespokojí se pouze s konvenčním pohledem pornografického průmyslu a rozhodli se, že už více nechtějí, aby jejich potěšení v posteli končilo po deseti minutách.

Michaela Hering, Průvodkyně žen
Komentáře
 1. Iva Šmerdová napsal:

  9.orgasmus…přes objetí – přidala bych ještě tento… při milování se mi zvědomil a připomněl ještě tento ogasmus – přes skoro klidné bytí v objetí, jen občas jemnymi pohyby těla kůže na kůži, kontaktu těl a asi hlavně celeho trupu… Klidný, láskyplný, celotělní, dualitní, proudění energií vzájemně celými těli.

  • Iva Šmerdová napsal:

   Zapomněla jsem se představit
   Jsem průvodkyní žen a občas i mužů v terapiích přes Kraniosakrální t. až k jejich nejhlubším temnotám za použití různých terapií intuitivně volených. Jsem i průvodkyní žen těhotných, porodů jako dula i domácích jako porodní bába a maminek s dětmi. A hlavně to vše sama hluboce žiju a intenzivně prožívám…

 2. Jiří napsal:

  zajímavý článek..

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů