Pobyty a akce
pro mámy a dcery

Vztah mámy a dcery je nádherný a zaslouží si naši péči, pozornost a laskavé prostředí. 

Vnímám, že všechny ženy na své cestě potřebují sdílení s dalšími ženami v kruhu.

A že je čas, abychom do takových kruhů přizvaly i naše dcery.
Pozveme je do bezpečného prostoru,
kde jim my mámy budeme plně k dispozici a
kde se mohou dívky inspirovat od dalších dospívajících dívek i žen.

Hýčkat budeme všechny naše smysly.
Budeme se masírovat, tančit, tvořit, povídat si, výborně jíst a užívat si.
Budeme se vzájemně obohacovat.
Sytit si laskavostí, něhou a ženskou energií každou naši buňku.
A budeme si také zajímavou a hravou formou povídat
o darech menstruace, ženské cykličnosti a našem těle. 
Pobyty a akce jsou inspirací nejen dcerám, ale i maminkám.
Dopřejte si jedinečný zážitek, který vás posune blíže k sobě. 

Aktuální termíny akcí

LISTOPAD NA BALI PRO ŽENY A 
JE MOŽNÉ I PRO MÁMY A DCERY 
/DOSPĚLÉ, DOSPÍVAJÍCÍ ČI DĚTI/

TERMÍNY PRO ZÁŘÍ A ŘÍJEN PŘIDÁME. 

NECHTE MI ZDE NA SEBE KONTAKT, 
RÁDA VÁM DÁME VĚDĚT. 

Co vás může dále zajímat?

Jak se přidat na pobyt?

Na email lucka2@email.cz mi napište, který termín a místo jste si vybraly. Já vám do tří dnů odpovím a pošlu přihlášku.

Mám více dcer, mohu vzít více než jednu?

Ne. Akce jsou záměrně připravované jen pro jednu dceru. Jedině tak můžeme využít maximální potenciál našeho společného času a pozitivního dopadu na náš vztah.

Mám miminko, mohu ho vzít sebou?

Miminka do půl roku, která většinu času stráví u mámy v šátku, vzít můžete. Starší děti jen v případě, že pro ně zajistíte po dobu programu jinou pečující osobu. Můžete mi napsat email a individuálně probereme konkrétně vaši situaci.

Budou i jiné termíny, než ty vypsané?

ANO, od září 2018 se můžete opět těšit na nové termíny.

Obávám se, že dcera věkem nezapadne do skupiny.

Většina dcer se před svým prvním pobytem obávají. Nového, neznámého, témat, kamarádek, intenzivního času s mámou, trapnosti akce apod. Pobyty jsou však připraveny tak, abychom my všechny postupně tyto obavy odhazovaly a akci si krásně užily. Vždycky všechny dcery i mámy zapadnou a akci si moc užijí.

Můžeme na pobytu oslavit menarché?

Ano. Na každém pobytu je příležitost připravit oslavu menarché na míru. Pokud se dívka stydí, podpoříme ji. Všechny odvážné, které nakonec řekly ANO, si svoji oslavu menarché krásně užily.

Mohu jezdit na pobyty opakovaně?

Rozhodně ano! Struktura programu bývá podobná, ale jednotlivé aktivity se liší. A když vím, že někdo jede již povícekrát, připravím dle toho program.

Kdy mi přijde potvrzení o pobytu?

Do tří dnů od zaslání emailu. Pokud by ode mne žádná zpráva nepřišla, prosím, napište mi znovu. Cca měsíc před pobytem zasílám ještě detailní informace k pobytu.

Jaký je rozdíl mezi víkendovou a jednodenní akcí?

Na víkendové akci jdeme více do hloubky. Máme všechny dostatek času odložit obavy a otevřít se. Jednodenní akce je ale taková příjemná ochutnávka. A pokud nemůžete přijet na víkend, rozhodně stjí za to užít si alespoň odpolední či jednodenní setkání.

Mohu na pobyt vzít svoji vnučku?

Ano! Už s námi na pobytu babička s vnučkou byla. Také doporučuji květnový vícegenerační pobyt.

Máte také vícegenerační pobyty?

ANO, jednou za rok pořádám i pobyty pro babičky, mámy a dcery.

Kdo vás bude provázet?

Jmenuji se Lucie Harnošová, jsem manželkou a spokojenou partnerkou, mámou, dcerou, sestrou, lektorkou, učitelkou i žákyní. Mám mnoho rolí a nejvíce mne baví zkoumat samu sebe i lidi okolo sebe, když odlepíme všechny tyto nálepky....Dívat se na to krásné obnažené dokonalé tajemství.

Velký smysl své práce vidím právě na pobytech.  S maminkami a jejich dcerami, které vítáme v ženských kruzích a podporujeme je v jejich procesu proměny z dívky v ženu. Pokaždé jsem z víkendu anebo odpoledního setkání nesmírně dojatá. 

Ráda propojuji, inspiruji a sdílím nadšeně vše, co mi na mé cestě dlouhodobě funguje. S respektem ke všemu odlišnému a k cestám druhých lidí. 

Bude mi ctí být průvodkyní i vám.

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budu zpracovávat pouze za účelem zasílání newslettrerů se zajímavým obsahem k Alchymii ženy v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko Odhlásit se v každém zaslaném e-mailu.

Více o mých zásadách zpracování osobních údajů zde.

Reference

 • Článek od Terezy Kramerové

  http://terezakramerova.cz/viagra-pro-vztah-matky-a-dcery/
 • Video od Melanie Matějkové

  https://www.youtube.com/watch?v=qlZLahqna5M&t=35s
 • Vzkaz od Veviny Petry Tesařové

  Milá Luci. Chtěla bych sdílet zážitek s dcerou po víkendovém pobytu Mámy a dcery na Samsaře. Především jsem nesmírně vděčná, že mé dceři někdo šetrně, pozitivně a velmi fundovaně předal informace o tom, jak funguje naše tělo během cyklu a to nejen po té fyzické stránce. Že má možnost uvědomit si, jak hluboce náš cyklus ovlivňuje naše cítění, chování a jednání. Jak úzce je spjat s tím, jak vnímáme sebe a svět kolem nás. Jsem ráda, že informace o menstruaci nejsou v jejím případě omezeny na pouhé : " tady jsou vložky a tady brufen na bolesti". Jsem velice vděčná za to, že pokud bude dcera chtít, může již od začátku pracovat s cykličností a uvědomovat si jednotlivé fáze, případně je využívat ve svůj prospěch. Zda se tak bude v budoucnu dít, nechám na ní. Informace má. Každopádně po návratu ze Samsary nadšeně ukazovala svému o rok staršímu bráchovi magnet s názorněnou cykličností. Vevina
 • Vzkaz od Marie Šrédlové

  Pro nás byl ten víkend moc příjemným "vybočením" z rodinného kolotoče a úžasná příležitost pro nás dvě být spolu.
 • Vzkaz Jany

  Ahoj mila Lucie, pobyt v naruci tolika zen, byl pro nas prijemnou zkusenosti. Velmi si cenim tveho nepretrziteho usmevu, nabijel nas pozitivni energii. Elsa byla z vikendu nadsena a pysne vypravi okoli, jak uz je velka. Ja jsem cely vikend naslouchala a nechala se unaset na vlnach...s obdivem se louci, Jana
 • Vzkaz Lenky

  AHOJ LUCIE, tady Lenča a Verča, čekala jsem na volný pohodový večer, že ti konečně napíšu. Po pobytu na Rusavě jsem se cítila výborně, vstřebávala informace, spoustu věcí pro mě skutečně nových, co se týče menstruace a s ní spojené cykly ....Nikdy o tom se mnou nikdo nemluvil, tak jsem si chvilkama připadala na úrovni těch děvčátek. Byly tam moc krásné a silné ženy. Program jsi měla poskládaný perfektně. Myslím, že všechno mělo své kouzlo, každá jednotlivá aktivita. JSI ÚŽASNÁ MOC, CO VŠECHNO UŽ JSI DOKÁZALA A DĚLÁŠ PRO OSTATNÍ VEDEŠ ŽENY A UKAZUJEŠ JAK TO JDE JINAK A LÉPE. DĚKUJI. OBDIV
 • Vzkaz od Petry

  O pobytu pro mámy a dcerky jsem už nějakou dobu věděla, chtělo to jen ten správný čas, aby dozrálo rozhodnutí jet. Dcerka je ve fázi dospívání, mívá silné noční úzkosti, obavy a nejistoty, často si ke mě chodí pro pomazlení a podporu.Takže prostě přišla ta správná doba. Samozřejmě byla trochu nervózní, nevěděla, co ji čeká... Ale po úvodním sdílení byla její nervozita pryč. Hned první večer zavládlo nadšení - "mami, tady je to super, hlavně to společné vykládání":) Velmi silný a dojemný byl sobotní rituál. Pro dcerku jsem do její krabičky mimo jiné připravila i velmi osobní dopis a muž přidal šperk s věnováním. Když mezi dárky dcerka objevila toto, najednou bylo plno slz. Že i táta na ni myslel a můj dopis přes slzy nemohla dočíst..."mami, já vás mám tak ráda...." Máme s dcerkou pevný a krásný vztah, ale toto sdílení nám jej ještě víc prohloubilo, cítily jsme to obě. Je mezi námi ještě větší vzájemné pochopení pro tu druhou. A to je asi to nejvíc, co nám tento nádherný víkend dal a z čeho budeme už napořád čerpat. Toto se prostě nezapomíná:) Samozřejmě také i plno praktických informací, o řadě z nich už dcerka věděla, jiné slyšela úplně poprvé. Luci, velmi oceňuji Tvoji práci a myslím, že se Tvoje životní cesta vydala naprosto báječným směrem:) Děkuji z celého srdce. Petra Busiu
 • Vangelia, 11 let

  Moc se mi líbilo večerní povídání a posezení. Byla tam výborná atmosféra a příjemní lidé. Také se mi líbilo tvoření a kreslení pro maminky, nejlepší ale byl sobotní rituál. Rozhodně tento pobyt všem doporučuji, užily jsme si to a krásně jsme si tam s mamkou odpočinuly:)

Další novinky, fotky a inspiraci najdete také na facebookovém profilu MÁMY A DCERY. 

Související články z blogu Alchymie ženy