Pobyty pro mámy a dcery

Vztah mámy a dcery je nádherný a zaslouží si naši péči, pozornost a laskavé prostředí.

Pozvěme naše dcery do bezpečného prostoru,
kde jim my mámy budeme plně k dispozici
a kde se mohou dívky inspirovat od dalších dospívajících dívek i žen.

Hýčkat budeme všechny naše smysly.
Budeme se masírovat, tančit, tvořit, povídat si, výborně jíst a užívat si.
Budeme se vzájemně obohacovat.
Sytit si laskavostí, něhou a ženskou energií každou naši buňku.
A budeme si také zajímavou a hravou formou povídat
o darech menstruace, ženské cykličnosti a našem těle. 

Pobyty a akce jsou inspirací nejen dcerám, ale i maminkám.
Dopřejte si jedinečný zážitek, který vás posune blíže k sobě. 

Zakladatelka pobytů

Lucie Harnošová

Ženské kruhy mě doprovázejí životem od začátku mého mateřství. Na vlastní kůži jsem zažila jejich moudrost a léčivou sílu. To ony byly jedním z počátečním impulzů mého směřování ženskou cestou. 

Jako máma 2 dospívajících dcer vím, jak pro nás bylo během různých období vyživující jezdit na místa, kde se scházely ženy se svými dcerami. Vznikla tam vždycky komunita, která nás bezpečně obejmula a umožnila nám zažít toho mnoho mimo rámec všedních dnů, co obohatilo náš vztah.

Pobyty pro mámy a dcery jsou s námi od začátku existence projektu Alchymie ženy. Byly jednou
z prvních vlaštovek, protože v nich vidím hluboký smysl. S maminkami a jejich dcerkami, které jsme vítaly v ženských kruzích a poté je podporovaly
v procesu proměny z dívky v ženu, jsme vždy navázaly nádherné spojení. Z každého takového setkání jsem byla nesmírně dojatá. 

V současnosti už tyto pobyty nevedu. Předala jsem je do rukou dvěma úžasným ženám, zkušeným a pečlivě proškoleným průvodkyním: Vendule Šprynglové a Martině Kykalové.

www.alchymiezeny.cz

„Vnímám, že všechny ženy na své cestě potřebují sdílení s dalšími ženami v kruhu. A že je čas, abychom do takových kruhů přizvaly i naše dcery.”

“Mateřská láska! Ach, ta nezná hranic! Je jako fontána, jejíž pramen nikdy nevyschne.”

Marguerite Gardiner

Kdo vás bude provázet?

Vendula Šprynglová

Jsem ženou, manželkou, vděčnou maminkou dvou skvělých dětí, jsem dcerou, sestrou, tetou, snachou, … Miluji dech, jógu, smích a pobyt v přírodě. Jsem a objevuji. Naplňuje mě setkávání, především takové to potkání se, kdy se něco v nás potká, propojí, moment, kdy odplyne hodnocení a zaplaví nás láska.

Z celého srdce Vás zvu na pobyty pro mámy a dcery a vlastně ke všemu, co podpoří váš mámodcerovský vztah. Zvu vás k vědomému vytváření momentů propojení, ať už je to společné povídání, sdílení, tvoření, hýčkání, společný smích i pláč, tanec, objetí nebo jen propojení skrz dlaně, oči, srdce a bytí v tichu.

Bude mi velkou ctí být vám v tom průvodkyní.

MANTRA pro mámu a dceru: „Nechť jsme si navzájem oporou. Nechť náš vztah jemní a sílí zároveň. Nechť se naše jedinečné cesty protínají ve správných bodech. Nechť obě rosteme, dokážeme se navzájem inspirovat a bezpodmínečně milovat.”

MUDr. Martina Kykalová

Jsem maminka 4 dětí – někdy spokojená a zářící, jindy smutná a unavená. A také manželka, dcera a sestra. Praktikuji akupunkturu a jsem doktorkou klasické medicíny, ale dnes již vím, že cestou k sobě můžeme uzdravit mnohem více, proto jsem i certifikovaná poskytovatelka napářky a studuji školu etikoterapie Advaita, poznávám sebe a svou rodinu.

Vím, že s jistotou v rodičovství něco pokazíme a vzájemně zasahujeme svá slabá místa, ale s každým nádechem to můžeme zkusit znovu. Nepřestává mě fascinovat, jaké zázraky se dějí, když pustíme očekávání a otevřeme svá srdce. 

VÍCEGENERAČNÍ POBYT 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

POBYT PRO MÁMY A DCERY

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Aktuální termíny pobytů

Pobyty pro mámy a dcery 6-9 let 

18.–20. 10. 2024 - penzion Slunečnice

Více informací
Mámy a dcery

Pobyty pro mámy a dcery 8-15 let

21.–23. 6. 2024 - Tuněchodský mlýn

Více informací
Mámy a dcery

4.–6. 10. 2024 - Tuněchodský mlýn

Více informací
Mámy a dcery

22.–24. 11. 2024 - penzion Slunečnice

Více informací
Kykalová, Šprynglová

Reference

Milá Vendy a Martino, ještě jednou Vám touto formou děkujeme za čas, který jsme díky Vám mohly strávit spolu. Po celý víkend jsme měly obě pocit, že jsme “doma” a opravdu jsme si užívaly každou minutu. Velmi se nám líbily všechny společné i oddělené činnosti. Odvezly jsem si krásné vzpomínky na celý život. Každé mámě s dcerou, bychom opravdu přály zažít společně to, co jsme díky vám zažily my. Ještě jednou vám z celého srdce děkujeme.
Katka a Anička
Holky, Marti a Vendy, jste úžasné...bylo to celé překrásné, léčivé a blahodárné…
Majka a Marianka
Holky, Vendy a Marti, bylo to BOŽÍ. Nečekala jsem vůbec nic. Já na ty úplně moc ezo věci nejsem, racionální hovádko ve mně je silné. Vlastně hlavní motivací bylo strávit čas s nejstarším dítětem dokud o to ještě stojí a vynahradit ji tak aspoň částečně ty roky, kdy taky byly mladší sourozenci … ALE !!! Všechno, co jste předvedly, jak jste to nakombinovaly a vyskládaly bylo v takové lehkosti, přizozenosti, hravosti, že prostě WAU. Rituál MENARCHE byl překrásný, dojemný a přesto NESTROJENÝ a přirozený. Už se těším až si ho Anička taky dá. Přála bych všem maminkám, aby mohly strávit takto intenzivní čas se svou holčičkou a uvést ji do světa žen s takovou láskou. Na pohodu. Holky, krásně k sobě pasujete!!! Vrátila jsem se úplně vyzenovaná, restartovaná a HODNĚ spokojená. Prostě DOBRÝ TÁBOR. Užijte léto a děkuji moc!
Martina
Ahoj Vendy a Martinko, musím vám napsat, že všechny zážitky z víkendu teprve teď "dojíždějí" a až teď si plně uvědomuji, co všechno mě a Elišce pobyt přinesl a i díky tomuto pobytu se na ni dívám jinak a vidím, co jsem předtím neviděla. Ještě jednou vám oběma moc děkuji, jste úžasné!
Pavlína
Ahoj Martino a Vendulko, ještě jednou velice děkuji za kouzelný čas. Díky za to, že to děláte!
Kristýna a Anička
Dojíždím stále na vlně víkendové, takže jsem ještě nedoputovala:o) Manžel byl trošku smutný, že jsme neměly potřebu sdílet jako obvykle. Doteď cítím, že kdybych o tom povídala, intenzita naplnění by se vytratila. A o kouzlu prožitého ani nemluvě...To se musí prostě zažít...Aniž bychom se s dcerkou domluvily, mlčíme, koukáme do sebe, tulíme... jsme... jsme jedno...jsme dvě:o) Je to už asi trapné klišé, ale opravdu cítím velkou vděčnost... Děkuju...
Saša
Milá Martinko a Vendy, stále pluji na vlně klidu a vyváženosti, moc moc děkuji za vše!
Iveta
Děkuji za hluboké prožitky v bezpečném ženském prostoru. Tančit, mluvit, odpočívat, smát se i plakat a nemuset nikomu nic vysvětlovat a necítít se hodnocena. Cítila jsem se moc příjemně a jeste po pár dnech to ve mně doznívá a rezonuje. Jsem velmi vděčná za možnost trávit čas s dcerou a umožnit jí laskavě a nenásilně nahlédnout do ženských darů a témat. Po pobytu máme ještě vřelejší a otevřenější vztah, všechno je takové obalené laskavostí a propojené. Ze srdce děkuju Vendy a Marti za plně prožitý a naplněný víkend. Ráda jsem vás poznala. My obě 🙂
Janka s Emičkou

Co vás může dále zajímat?

Jaký je rozdíl mezi pobytem pro dcery 6-9 let a dcery 8-15 let?

Pobyt pro mladší dcery je první pozvánkou našich malých princezen do ženského společenství, hrajeme si, tvoříme, zajímáme se o živly a emoce. Pečujeme i o maminky a užíváme si zázračný čas vzájemné pozornosti. Ladíme se i na to, že naše dcerky z tohoto kouzelného věku jednou odplují. Na pobytech pro starší dívky platí předchozí a dále se věnujeme proměnlivosti našeho ženského těla, cykličnosti, menstruačním pomůckám, představujeme ženskou bylinnou napářku. Součástí je i pozvání do “Červeného stanu” ke společnému sdílení. Dívky, které již svoji první menstruaci měly, mají možnost projít si rituálem menarché - oslavou svého vstupu do ženství, pokud o to mají zájem.

Dceři je 8 nebo 9 let, na jaký pobyt jet?

Pokud je vaše dcerka hravá, více v dětském světě a ženství ji ještě tolik nezajímá a chce být hlavně s vámi, doporučujeme pobyt pro mladší. Pokud se již více obrací do světa, zajímá se o ženskou proměnlivost, mění se jí tělo, doporučujeme pobyt pro starší dívky.

Mám miminko, mohu ho vzít s sebou?

Miminka do půl roku, která většinu času stráví u mámy v šátku, vzít můžete. Starší děti jen v případě, že pro ně zajistíte po dobu programu jinou pečující osobu. Můžete nám napsat email a individuálně probereme konkrétně vaši situaci.

Mám více dcer, mohu vzít více než jednu?

Ne. Akce jsou záměrně připravované jen pro jednu dceru. Jedině tak můžete využít maximální potenciál vašeho společného času a pozitivního dopadu na váš vztah. Individuálně můžeme řešit situaci u dvojčat či vícerčat, neváhejte nám napsat.

Obávám se, že dcera věkem nezapadne do skupiny.

Většina dcer se před svým prvním pobytem obávají - nového, neznámého, témat, kamarádek, intenzivního času s mámou, trapnosti akce apod. Pobyty jsou však připraveny tak, abychom my všechny postupně tyto obavy odhazovaly a akci si krásně užily. Vždy všechny dcery i mámy zapadnou a akci si moc užijí.

Můžeme na pobytu oslavit menarché (oslava vstupu do ženství)?

Ano. Tato příležitost je na pobytu pro dcery 8-15 let. Pokud se dívka stydí, podpoříme ji. Všechny odvážné, které nakonec řekly ANO, si svoji oslavu menarché krásně užily a společně i všechny ostatní dcery i maminky 🙂

Mohu jezdit na pobyty opakovaně?

Rozhodně ano! Struktura programu však bývá podobná. Ideální cesta se nám zdá (dle vašich možností s každou vaší dcerou): 1x pobyt pro malé princezny 6-9 let, 1x pobyt pro dcery 8-15 let před příchodem menstruace a časem po příchodu menstruace ji s námi opět na pobytu pro dcery 8-15 let (již bez obav z neznámého) oslavit. Máme ovšem i maminky a dcerky, které k nám na stejný typ pobytu jezdí několikrát. Skupina je vždy jiná a tím je pobyt také vždy jiný a krásný. Často s sebou podruhé berou i kamarádky. Připravujeme i pokračovací pobyty pro dívky od cca 13 let, zde již rituál menarché nenabízíme.

Mohu na pobyt vzít svoji vnučku?

Ano! Je to možné.

Jak se na pobyt přidat?

Vyberte si z aktuálních termínů v Kalendáři akcí a vyplňte závaznou přihlášku. Těšíme se na vás!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co nám dal Pobyt pro mámy a dcery?

...S Amálkou se držíme za ruce a mně je moc hezky a zároveň trochu do pláče. Vidím, kolik lásky tu mezi námi je, jak kouzelné a jedinečné jsou naše dcery, a jak úžasné a jedinečné jsme my, jejich mámy, ale zároveň jak často samy sebe v myšlenkách bičujeme, nevěříme si a jsme plné pochybností a strachů, které si na sebe, často pod tlakem vlastních nebo společenských očekáváních, nabalujeme. více...

Článek od Báry Bečvářové - Nevyléčitelné optimistky

Víkend pro mámy a dcery byl pro nás opravdu úžasným zážitkem. S dcerou 12 let jsme toto již dlouho potřebovaly a skvěle jsem si to užily. Víkend se zdá jako krátká doba, ale program je tak bohatý, že nám to přišlo jako celý týden. Čas strávený ve fantastickém kruhu žen a dívek byl energizující a čerpáme z něj stále. Děkujeme Vendy a Martince za vedení a báječnou atmosféru.
Martina s Elenkou
Milé ženy, konečně jsem se dostala k tomu napsat zpětnou vazbu. Pobyt byl úžasný! Tamarka by tam nejraději zůstala už navždy 🙂 Ubytování perfektní, strava vynikající, prostředí a okolí mlýna boží! Program víkendu krásně ženský pečující. Vy jako organizátorky a průvodkyně celým víkendem nesmírně inspirativní. A ten kruh žen, který se tam sešel, měl velkou sílu a krásnou energii podpory a sdílení. Jsem vděčná, že jsme toho byly součástí. Moc se těším na další setkání v kruhu. Martinko, Vendy, přeji vám krásné plynutí. Mějte se moc krásně,
Dana a Tamarka
Víkend, který jsme zažily s dcerkou na podzim 2021 byl nádherný, hýčkací, plný blízkosti, smíchu, objímání a tance, zpomalující a zároveň propojující. To vědomé trávení času spolu je tak nádherné. Člověk ani netuší, jakou sílu to může mít. Jsem moc vděčná, že dcerkám bylo nádherně laskavě vysvětleno, jak naše ženské cyklické tělo funguje, jak se mění a proč vlastně. Zároveň jsme měli tu čest být součástí rituálu menarche pro dvě úžasné slečny, za což jsem velmi vděčná. Mělo to neopakovatelné kouzlo od začátku do konce, vše vymyšleno do posledního detailu. A Tuněchodský mlýn a úžasný kuchař jen podtrhly celkovou atmosféru. Přála bych takový čas všem maminkám a dcerám, byť jen jedinkrát. Vendulko, Martinko, děkujeme!
Martina
Víkend v Tuněchodském mlýně, který je tak dobře skrytý v krásné přírodě, že nevidíte nic jiného než stromy, les, přírodu, byl plný různorodých činností. Od meditace, jógu, tvoření, tanec, sdílení v ženském kruhu, po hýčkání se a povídání si maminky a dcerkami o věcech, na které si v běžném dni málokdy uděláme čas a prostor. Organizátorky připravily místo, kde se odehrával přechodový rituál pro dívky, které si přály oslavit příchod své první menstruace. Večer provázela hmatatelná energie, tajemná síla obřadu. Je uklidňující navracet se zpátky k tradicím a oživovat mizící rituály. Moc děkuji, že jsme se víkendu mohly zúčastnit a zažít tu kouzelnou atmosféru! Maminkám a dcerkám, které váhají, můžu jen doporučit!
Ivana
Milá Vendy a Martino, děkujeme za email, kontakty, hudbu, prostě za vše 🙂 Momentálně jsem v menstruační fázi, tak využívám času k psaní. Pobyt ve mě zanechal nezapomenutelnou stopu a pocit, že na věci nejsem sama. Dodal mi sílu a optimismus. Vzbudil ve mě radost, že je u nás tolik krásných a moudrých žen, které prožívají situace podobné těm mým. Dcerku oslovila nehodnotící a láskyplná atmosféra. Obě pak jsme si užili společně strávený čas. To, co děláte, má velký smysl. Ještě jednou díky a kdyby se zrodila myšlenka v pokračování, určitě vás podpořím 🙂
Ivana a Madla
Moc děkujeme za možnost strávit s dcerkou úžasný společný čas v hlubokém klidu a plynutí. Já i dcerka jsme se cítily v kruhu žen a vytvořeném prostoru v bezpečí a velmi opečované. Aničku hodně bavilo tvoření a já jsem si prošla proměnou svých emocí a postojů k některým tématům v chráněném prostředí. Kouzlo červeného stanu se do nás zapsalo hluboko…Všechny aktivity na sebe skvěle a nenásilně navazovaly, takže jsme cítily podporu, klid a mohly se otevřít sobě navzájem i společnosti žen. S mladší dcerkou určitě také vyrazíme, až přijde čas! Také díky za playlist - pro mě bomba:-) Přejeme, ať se vše daří!
S láskou Kristýna a Anička
Jsem maminka tří dětí a s nějakou pravidelností se každému snažím věnovat nějakou sólo akci jen s mámou. Na pobyt s Anetkou jsem se strašně těšila. Je teď u nás moc nových věcí, práce, studium, malý nastoupil do školky a jsem šíleně unavená. V pátek se mi vlastně ani nikam nechtělo, říkala jsem si, že bych prostě jen chtěla nic nedělat. Cesta byla hrozná, ale pak... byl to báječný víkend. První noc jsem se úžasně vyspala a čas s Anetkou si naplno užila. I z její strany jsem cítila spokojenost. Byl to krásný víkend bez řešení starostí všedního života. Vrátila jsem se domů plná energie... A určitě pojedeme znovu i na pobyt pro větší slečny a doufám, že na jaře bude i pobyt pro mladší děvčata, abych si krásný víkend užila i s Taničkou. Budeme se těšit příště. 🙂
Zuzka a Anet

Jsem tu navždy s Tebou.
Buď odvážná, zůstaň sama sebou a miluj život.
Tvá máma

Pobyt pro mámy a dcery jsem absolvovala se svou dcerkou poprvé a rozhodně ne naposled! Obě dvě jsme si to maximálně užily a ačkoliv jsem od pobytu nic nečekala, těšila jsem se jen na pár krásných dnů se svou dcerou, to, co se v létě na Rusavě dělo, bych stejně ani domyslet nemohla. Nádherný a přátelský prostor od prvního okamžiku, skvělé holčičky, které se ihned začaly poznávat a hrát si spolu. S každým dalším kruhem, aktivitou či povídáním, se rozprostíral větší a větší klid a souznění mezi námi všemi. Martina a Vendy, spolu s jejich úžasnými dcerami, vytvořily naprosto nezapomenutelnou rodinnou atmosféru, díky které jsem se opravdu zpomalila a užívala každý okamžik se svou holčičkou, se ženami na kruhu, ale i sama. A nesmím zapomenout na výborné jídlo! Díky ženy :-).
Jana
Opravdu moc dekuji za mimoradny vikend - nesmirne jsme si ho cely s Adelkou uzily. A kdyz si ho zpetne promitam, neprestavam se divit kolik jsme toho vlastne zvladly - vytvorit, prozit, probrat… Jsem nesmirne vdecna za vasi praci a za to jak krasne (a komplexne) jste nam vsem priblizily temata, ktera jsou pro nas mamy nekdy tezka dceram predat. Jsem stastna, ze to probehlo takto nadherne a s uctou, ktera zenstvi nalezi. Mam na cem stavet a uz vim, ze to diky vsemu, co jsme s Adelkou tento vikend zazily zvladnu dobre. Dekuji 🙂
Kacka
TANTRICKÝ VÍKEND MÁMY A DCERY To by mě zajímalo, co se vám teď honí v hlavě S čím máte Tantru spojenou vy? Jak se může během víkendu, který je o společném prožívání Mámy a Dcery, také dít Tantra? Je to totiž široký pojem. A pro mě Tantra (tkát) znamená cestu, jež spřádá opět dohromady. Spojuje zase pospolu to, co se v tomto hektickém světě rozdělilo. Je o léčení, sjednocování a vytváření úplnosti vztahu nejenom se sebou. Ale hlavně je o totální VĚDOMÉ přítomnosti, plynutí v tady a teď. O naslouchání ze srdce a o absolutním přijetí. A na tohle všechno jsme si vědomě se starší dcerkou udělaly čas. Dříve jsme už vícekrát jely dohromady i s tou mladší a dokonce mou maminkou, ale právě že tam nemohla být jen PLNÁ pozornost na tu jednu jedinou. Tak se dcerky domluvily a chtěly každá zvlášť. A bylo to boží. A velmi i díky úžasným průvodkyním světa Maminek a Dcer, Vendula Šprynglová a Martina Kykalová. Tyhle dvě malinké křehké ženy v sobě nesou obrovsky hřejivou, něžnou a klidnou esenci lásky a přijetí. Vytvořily bezchybný bezpečný prostor, který krásně nenásilně plynul jako řeka a cestou potkával kamínky Zastavení, Uvědomění, hojivých Slz, léčivých Objetí a silných přechodových Rituálů. Červenou nití jsme opět pospojovaly ztracená propojení všech žen z mnohých rodů, všech nás 21 dvojic i každé Mámy a Dcery. Vypnuly jsme autopilota, zastavily kolo mlýna všedních dní a defibrilátorem něhy, péče a naslouchání jsme opět nahodily naše srdce do rytmu ZŘÍM TĚ. A tím se srdce otevřela a stala se alchymistickým základem k tomu, aby se mohlo odehrát léčení. Tohle vše je pro mě Tantra a já už to nechci a neumím jinak. A byla tam i masáž, protože bez dotyku to nejde! A byla tam i mnohá objetí, neboť s otevřeným srdcem se rozevírá i náruč. A byly tam i slzy, protože ty něžně smyjí dlouho skrývané pocity. A byl tam i tanec, smích a láska, protože jsme to MY, které se rozhodly mít srdce na dlaních ❤️. Buď to i TY prosím 🙏.
Markéta
Moc ráda bych Vám vyjádřila svou vděčnost. Váš projekt je naprosto báječný tolik emocí a pozitivním krásných pocitů jsem dlouho nezažila. Asi je to tím, že to bylo umocněno radostí mé dcery. Ona byla šťastná a spokojená, já tedy dvojnásob. Odvezly jsme si obě spoustu zážitků které nám nikdo nevezme. Lea si vytvořila krabici vzpomínek kam si vložila vše s pobytu včetně okvětního lístku s růže. Byla s rituálu nadšená. Takže můj strach jak to tam bude probíhat se proměnil v obrovské nadšení mé i její. Došlo tak k propojení mezi mnou a jí. Večer po návratu si ke mě vlezla do postele a jen tak jsme leželi vedle sebe a nechali doznívat hezké pocity. Takže velké díky Vám oběma Vendy a Martinko jste báječné ženy ❤️
Katka a Lea
Milá Vendy, milá Martino, konečně se dostávám k tomu, abych vám mohla napsat a hlavně poděkovat za všechny odkazy, fotky a hlavně za úžasný víkend plný zážitků!!! I přesto, že už je to skoro měsíc (!), co jsme se s Eliškou vrátily z pobytu "zpět do reality", máme jej stále v živé paměti. Všude kudy chodím, tak o tom nadšeně vyprávím. Program byl nabitý, krásně propracovaný, dozvěděla jsem se spoustu věcí a věřím, že i Eliška si spoustu informací uchovala. A kolik krásných výrobků jsme vytvořily! Pro mě byl zásadní hlavně ten společně strávený čas, být tu jedna pro druhou a poznat i ostatní maminky a dcerky. Přínosné pro mě bylo vzájemné sdílení a všudypřítomná ženská energie. Mám pocit, že to náš vztah utužilo a uvolnily se i nějaké bloky. Penzion Slunečnice byl pro setkání perfektním místem, bylo o nás krásně postaráno. Určitě plánuji jet s Eliškou na další pobyt, až bude trochu starší a mladší dcerku bych ráda vzala na tento pobyt (ale musím minimálně 3 roky počkat). Ještě jednou děkujeme za vaši péči, za to, že jsme mohly společně BÝT. Zdravíme vás a těšíme se na další setkání. Ať se vám na vaší cestě daří.
Lenka a Eliška
Ahoj Vendy a Marti, veliké díky za všechny zaslané odkazy, písně, ... Každý den s Emčou na náš společný pobyt vzpomínáme. Já sama zatím stále cítím jakousi euforii, vlnu, sílu, nevím, jak to vhodně vyjádřit, která se mě od návratu drží.
Zuzka

Pobyty Mámy a dcery nám dávají velký smysl v tom nečekat na “až pak”, kdy s dcerami začneme budovat vzájemné ženské pouto. Čas jen pro ni si děláme i doma, někdy se však smrskne spíš na dovoz na kroužky, večeři, úkoly ...

Na pobytech se opět můžeme zastavit a naladit se jedna na druhou a můžeme si ukázat i širší kruh žen, kde je vytvořené bezpečné prostředí nejen pro holčičky, ale i pro mámy. Přejeme si nabídnout obraz podporující  ženské energie, kterou cítíme jako velmi léčivou pro všechny a velmi inspirativní právě pro naše dcery v jakémkoliv věku. Je tam téměř okamžitý efekt naladění se, vypuštění vzájemného napětí, které si po kouskách střádáme v každodenním kolotoči, na pobytu si užíváme okamžiku TEĎ A TADY. Zároveň cítíme, že tyto pobyty jsou investice do období, kdy přijde vnitřní revolta a potřeba to vše dělat jinak, vymezit se. Věříme, že právě ty společné chvíle budou pilíře, které náš vztah podrží a pak ty vlny nemusí být tsunami 🙂

A jestli se zapojíte, nebo si teď uděláte chvilku pro sebe, nebo jen pozorujete, nám dává prostor dosytit právě to, co zrovna obě potřebujeme. Pokud to cítíte podobně, bude nám ctí, být průvodkyněmi při vašem čase spolu.

Martina a Vendy