Pobyty pro mámy a dcery

Vztah mámy a dcery je nádherný a zaslouží si naši péči, pozornost a laskavé prostředí.

Vnímám, že všechny ženy na své cestě potřebují sdílení s dalšími ženami v kruhu.

A že je čas, abychom do takových kruhů přizvaly i naše dcery.
Pozveme je do bezpečného prostoru,
kde jim my mámy budeme plně k dispozici a 
kde se mohou dívky inspirovat od dalších dospívajících dívek i žen.

Hýčkat budeme všechny naše smysly.
Budeme se masírovat, tančit, tvořit, povídat si, výborně jíst a užívat si.
Budeme se vzájemně obohacovat.
Sytit si laskavostí, něhou a ženskou energií každou naši buňku.
A budeme si také zajímavou a hravou formou povídat
o darech menstruace, ženské cykličnosti a našem těle. 
Pobyty a akce jsou inspirací nejen dcerám, ale i maminkám.
Dopřejte si jedinečný zážitek, který vás posune blíže k sobě. 

“Mateřská láska! Ach, ta nezná hranic! Je jako fontána, jejíž pramen nikdy nevyschne.”

Marguerite Gardiner

VÍCEGENERAČNÍ POBYT 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

POBYT PRO MÁMY A DCERY

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kdo vás bude provázet?

Lucie Harnošová

Jsem manželkou a spokojenou partnerkou, mámou, dcerou, sestrou, lektorkou, učitelkou i žákyní. Mám mnoho rolí a nejvíce mne baví zkoumat samu sebe i lidi okolo sebe, když odlepíme všechny tyto nálepky....Dívat se na to krásné obnažené dokonalé tajemství.

Velký smysl své práce vidím právě na pobytech.  S maminkami a jejich dcerami, které vítáme v ženských kruzích a podporujeme je v jejich procesu proměny z dívky v ženu. Pokaždé jsem z víkendu anebo odpoledního setkání nesmírně dojatá. 

Ráda propojuji, inspiruji a sdílím nadšeně vše, co mi na mé cestě dlouhodobě funguje. S respektem ke všemu odlišnému a k cestám druhých lidí. 

Bude mi ctí být průvodkyní i vám.

www.alchymiezeny.cz

Vendula Šprynglová

Jsem ženou, manželkou, vděčnou maminkou dvou skvělých dětí, jsem dcerou, sestrou, tetou, snachou, … Miluji dech, jógu, smích a pobyt v přírodě. Jsem a objevuji. Naplňuje mě setkávání, především takové to potkání se, kdy se něco v nás potká, propojí, moment, kdy odplyne hodnocení a zaplaví nás láska.

Z celého srdce Vás zvu na pobyty pro mámy a dcery a vlastně ke všemu, co podpoří váš mámodcerovský vztah. Zvu vás k vědomému vytváření momentů propojení, ať už je to společné povídání, sdílení, tvoření, hýčkání, společný smích i pláč, tanec, objetí nebo jen propojení skrz dlaně, oči, srdce a bytí v tichu.

Bude mi velkou ctí být vám v tom průvodkyní.

MANTRA pro mámu a dceru: „Nechť jsme si navzájem oporou. Nechť náš vztah jemní a sílí zároveň. Nechť se naše jedinečné cesty protínají ve správných bodech. Nechť obě rosteme, dokážeme se navzájem inspirovat a bezpodmínečně milovat.”

MUDr. Kykalová Martina

Jsem někdy smutná a unavená a někdy zářící maminka 4 dětí, manželka, dcera a sestra. Praktikuji akupunkturu a jsem doktorkou klasické medicíny, ale dnes již vím, že cestou k sobě můžeme uzdravit mnohem více, proto jsem i certifikovaná poskytovatelka napářky a garantka prvních ženských lázní s bylinnou napářkou, poznávám sebe a svou rodinu. 

Vím, že s jistotou v rodičovství něco pokazíme a vzájemně zasahujeme svá slabá místa, ale s každým nádechem to můžeme zkusit znovu. Nepřestává mě fascinovat, jaké zázraky se dějí, když pustíme očekávání a otevřeme svá srdce. 

Aktuální termíny pobytů

POBYT PRO MÁMY A DCERY 8 - 15 ROKŮ

10.–12. 11. 2023

penzion Slunečnice

Reference

Moc se mi líbilo večerní povídání a posezení. Byla tam výborná atmosféra a příjemní lidé. Také se mi líbilo tvoření a kreslení pro maminky, nejlepší ale byl sobotní rituál. Rozhodně tento pobyt všem doporučuji, užily jsme si to a krásně jsme si tam s mamkou odpočinuly:)
Vangelia, 11 let
Ahoj mila Lucie, pobyt v naruci tolika zen, byl pro nas prijemnou zkusenosti. Velmi si cenim tveho nepretrziteho usmevu, nabijel nas pozitivni energii. Elsa byla z vikendu nadsena a pysne vypravi okoli, jak uz je velka. Ja jsem cely vikend naslouchala a nechala se unaset na vlnach...s obdivem se louci, Jana
Vzkaz Jany
Článek od Terezy Kramerové http://terezakramerova.cz/viagra-pro-vztah-matky-a-dcery/
Tereza Kramerová
Pro nás byl ten víkend moc příjemným "vybočením" z rodinného kolotoče a úžasná příležitost pro nás dvě být spolu.
Vzkaz od Marušky

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
O pobytu pro mámy a dcerky jsem už nějakou dobu věděla, chtělo to jen ten správný čas, aby dozrálo rozhodnutí jet. Dcerka je ve fázi dospívání, mívá silné noční úzkosti, obavy a nejistoty, často si ke mě chodí pro pomazlení a podporu.Takže prostě přišla ta správná doba. Samozřejmě byla trochu nervózní, nevěděla, co ji čeká... Ale po úvodním sdílení byla její nervozita pryč. Hned první večer zavládlo nadšení - "mami, tady je to super, hlavně to společné vykládání":) Velmi silný a dojemný byl sobotní rituál. Pro dcerku jsem do její krabičky mimo jiné připravila i velmi osobní dopis a muž přidal šperk s věnováním. Když mezi dárky dcerka objevila toto, najednou bylo plno slz. Že i táta na ni myslel a můj dopis přes slzy nemohla dočíst..."mami, já vás mám tak ráda...." Máme s dcerkou pevný a krásný vztah, ale toto sdílení nám jej ještě víc prohloubilo, cítily jsme to obě. Je mezi námi ještě větší vzájemné pochopení pro tu druhou. A to je asi to nejvíc, co nám tento nádherný víkend dal a z čeho budeme už napořád čerpat. Toto se prostě nezapomíná:) Samozřejmě také i plno praktických informací, o řadě z nich už dcerka věděla, jiné slyšela úplně poprvé. Luci, velmi oceňuji Tvoji práci a myslím, že se Tvoje životní cesta vydala naprosto báječným směrem:) Děkuji z celého srdce.
Vzkaz od Petry Busiu
Chtěla bych sdílet zážitek s dcerou po víkendovém pobytu Mámy a dcery na Samsaře. Především jsem nesmírně vděčná, že mé dceři někdo šetrně, pozitivně a velmi fundovaně předal informace o tom, jak funguje naše tělo během cyklu a to nejen po té fyzické stránce. Že má možnost uvědomit si, jak hluboce náš cyklus ovlivňuje naše cítění, chování a jednání. Jak úzce je spjat s tím, jak vnímáme sebe a svět kolem nás. Jsem ráda, že informace o menstruaci nejsou v jejím případě omezeny na pouhé : " tady jsou vložky a tady brufen na bolesti". Jsem velice vděčná za to, že pokud bude dcera chtít, může již od začátku pracovat s cykličností a uvědomovat si jednotlivé fáze, případně je využívat ve svůj prospěch. Zda se tak bude v budoucnu dít, nechám na ní. Informace má. Každopádně po návratu ze Samsary prohlásila před svým o rok starším bráchou toto: "Dívej, toto je celé o menstruaci"(ukazuje mu magnet s grafickým znázorněním cykličnosti) " První den býváme strašně, strašně silné!!! Takže si na mě už brzy budeš muset dávat bacha!!!
Vzkaz od Veviny Petry Tesařové
AHOJ LUCIE, tady Lenča a Verča, čekala jsem na volný pohodový večer, že ti konečně napíšu. Po pobytu na Rusavě jsem se cítila výborně, vstřebávala informace, spoustu věcí pro mě skutečně nových, co se týče menstruace a s ní spojené cykly ....Nikdy o tom se mnou nikdo nemluvil, tak jsem si chvilkama připadala na úrovni těch děvčátek. Byly tam moc krásné a silné ženy. Program jsi měla poskládaný perfektně. Myslím, že všechno mělo své kouzlo, každá jednotlivá aktivita. JSI ÚŽASNÁ MOC, CO VŠECHNO UŽ JSI DOKÁZALA A DĚLÁŠ PRO OSTATNÍ VEDEŠ ŽENY A UKAZUJEŠ JAK TO JDE JINAK A LÉPE. DĚKUJI. OBDIV
Vzkaz Lenky

Co nám dal Pobyt pro mámy a dcery?

...S Amálkou se držíme za ruce a mně je moc hezky a zároveň trochu do pláče. Vidím, kolik lásky tu mezi námi je, jak kouzelné a jedinečné jsou naše dcery, a jak úžasné a jedinečné jsme my, jejich mámy, ale zároveň jak často samy sebe v myšlenkách bičujeme, nevěříme si a jsme plné pochybností a strachů, které si na sebe, často pod tlakem vlastních nebo společenských očekáváních, nabalujeme. více...

Článek od Báry Bečvářové - Nevyléčitelné optimistky

Jsem tu navždy s Tebou.
Buď odvážná, zůstaň sama sebou a miluj život.
Tvá máma

Co vás může dále zajímat?

Jaký je rozdíl mezi víkendovou a jednodenní akcí?

Na víkendové akci jdeme více do hloubky. Máme všechny dostatek času odložit obavy a otevřít se. Jednodenní akce je ale taková příjemná ochutnávka. A pokud nemůžete přijet na víkend, rozhodně stjí za to užít si alespoň odpolední či jednodenní setkání.

Mám miminko, mohu ho vzít sebou?

Miminka do půl roku, která většinu času stráví u mámy v šátku, vzít můžete. Starší děti jen v případě, že pro ně zajistíte po dobu programu jinou pečující osobu. Můžete mi napsat email a individuálně probereme konkrétně vaši situaci.

Mám více dcer, mohu vzít více než jednu?

Ne. Akce jsou záměrně připravované jen pro jednu dceru. Jedině tak můžeme využít maximální potenciál našeho společného času a pozitivního dopadu na náš vztah.

Obávám se, že dcera věkem nezapadne do skupiny.

Většina dcer se před svým prvním pobytem obávají. Nového, neznámého, témat, kamarádek, intenzivního času s mámou, trapnosti akce apod. Pobyty jsou však připraveny tak, abychom my všechny postupně tyto obavy odhazovaly a akci si krásně užily. Vždycky všechny dcery i mámy zapadnou a akci si moc užijí.

Můžeme na pobytu oslavit menarché?

Ano. Na každém pobytu je příležitost připravit oslavu menarché na míru. Pokud se dívka stydí, podpoříme ji. Všechny odvážné, které nakonec řekly ANO, si svoji oslavu menarché krásně užily.

Mohu jezdit na pobyty opakovaně?

Rozhodně ano! Struktura programu bývá podobná, ale jednotlivé aktivity se liší. A když vím, že někdo jede již povícekrát, připravím dle toho program.

Mohu na pobyt vzít svoji vnučku?

Ano! Už s námi na pobytu babička s vnučkou byla. Také doporučuji květnový vícegenerační pobyt.

Jak se přidat na pobyt?

Vyberte si jeden z termínů, vyplňte závaznou přihlášku.

Pobyty Mámy a dcery mi dávají velký smysl v tom nečekat “ažnapak” kdy s dcerami začneme budovat vzájemné ženské pouto. Cítím tuto potřebu asi od dvou let dcery.
Čas jen pro ni a mě si děláme pravidelně i doma, a je to čas, kdy se na sebe naladíme a jsme tu jen pro sebe, ale má to jinou energii než kmen 🙂  Co ji na pobytech můžu ukázat, je širší kruh žen, kde je vytvořené bezpečné prostředí nejen pro holčičky, ale i pro mámy. Chci ji nabídnout obraz podporující se ženské energie, kterou cítím jako velmi léčivou pro všechny, a velmi inspirativní právě pro naše dcery v jakémkoliv věku. Je tam téměř okamžitý efekt naladění se, vypuštění vzájemného napětí, které si po milimetrech střádáme v každodenním kolotoči, uživání si okamžiku TEĎ A TADY.
Zároveň cítím, že tyto pobyty jsou investice do období, kdy přijde vnitřní revolta a potřeba to vše dělat jinak, vymezit se. Pokládám si otázku, jestli to musí v období puberty přijít v takové síle, jako jsem to třeba měla já? I pokud by přišlo, věřím, že právě ty společné chvíle jsou pilíře, které náš vztah podrží a pak ty vlny nemusí být tsunami.

A jestli se zapojíte, nebo si teď uděláte chvilku pro sebe, nebo jen pozorujete nám dává prostor dosytit právě to, co zrovna obě potřebujeme.
Pokud to cítíte podobně, bude mi ctí, být průvodcem při vašem čase spolu.

Související články z blogu Alchymie ženy

Rozhovor s Katarínou Fojcíkovou, dulou, průvodkyní rituály, tvůrkyní online programů pro spokojené mámy, průvodkyní kruhů pro ženy a…
Celý článek
Když se ženy spojí a podporují, rostou tak všechny. A já pro tebe právě teď spojuji ženy…
Celý článek
Ženy se někdy po porodu cítí zraněné, zklamané a smutné. Někdy je to tak, že je žena…
Celý článek