.

Vztah mámy a dcery je jedinečný a zaslouží si, abychom o něj pečovaly. 

Jediné, na čem záleží, je vaše chuť  pečovat o krásná a jemná pouta mezi ženami, malými i velkými.  Možná jste si blízké a krásně vám to společně plyne. Anebo jste si vzdálenější a těžko se vám nacházejí společná slova. Možná jste se ztratily i samy sobě a hledáte cestu zpět. 

Deník mámy a dcery je tu pro vás! Umí být důvěrným průvodcem na cestě zpátky i k objevování nových dimenzí vašeho vztahu. Pozve vás k prožití neopakovatelných krásných chvil, vyslechne si vaše sdílení a uchová všechna vaše tajemství. 

Pojďte znovu objevit samy sebe i váš vztah. Najděte své vnitřní poklady, ponořte se do krásných ženských témat a darujte si to nejcennější, co máte. Společný čas, který si opravdu užijete. 

 

Co v Deníku najdete?

 • 1
  STUDNICI INFORMACÍ A INSPIRACE
  Zajímavosti o menstruaci, cykličnosti, ženském těle, rituálech či komunikačních dovednostech a to vše pojaté tak, aby si svou inspiraci našly jak dospělé ženy tak dívky.
 • 2
  INSPIRACI PRO VĚDOMOU PRÁCI NA VZTAHU
  Abychom ve vztazích nacházely pochopení a respekt a žádná strana se necítila utlačovaná či omezovaná. Techniky jsou zvolené tak, aby vám pomohly do vztahu vnést prostor, svobodu, svěžest i případné odpuštění.
 • 3
  PODPORU SEBELÁSKY A LÁSKY
  Sebevědomí a přijetí sebe sama vychází ze seblásky a ta je klíčovou dovedností v našem životě. Vydejte se na cestu sebelásky, díky které budete tolik vyživené a naplněné, že budete rozdávat radost, lásku a své dary světu.
 • 4
  TIPY PRO SPOLEČNĚ PROŽITÝ ČAS
  Každodenní praktiky, rituálky a zážitky se kterými si můžeme hrát a které nám umožní pohlédnout na náš vztah a život.

Ceník

Deník Mámy a dcery
390,-
Objednat
+ poštovné
10x Deník Mámy a dcery
3315,-
- pro další šíření -
15% sleva
Objednat
+ poštovné
E-kniha
320,-

Reference

Lucinčina kniha pro mámy a dcery je pro mě hodně inspirativní. Nacházím v ní řadu nápadů na společné aktivity s dcerkami, které by mě samotnou nenapadly, i další pobídky pro svou cestu sama k sobě. V knize cítím hravost a laskavost, která mi v životě chybí a kterou bych chtěla rozproudit. Opravdu se těším, až se do toho s Anetkou i mladšími dcerkami pustíme.

Dana BrožováMandalky s příběhem

Knížka mi přijde opravdu hezky udělaná. Nenapadlo by mě si takhle s mámou užít. Je to super nápad. Je to o tom, co mě máma učí, a jsem ráda, že tyhle rituály a vůbec tyhle nápady celkově existují. Hodně super mi přijde ta 7-denní taneční výzva. Chtěla bych tuhle knížku mít doma.

Anetka10 let

Tato knížka provádí nádhernou a tajuplnou krajinou ženskosti, kterou procházíte jako její hlavní hrdinky. Vy samy si píšete svůj příběh a pokud tomu tak ještě není, začnete se radovat a čerpat energii z toho, že jste ženy. A objevovat tajemství ženskosti společně s dcerami je ten nejkrásnější dárek, který si vzájemně můžete dát.

Nikola MeliaUmělkyně Života

Kniha je skvělým společníkem pro vztah mámy a dcery i hlubokou studnicí inspirace pro další vzájemné poznávání a sdílení. Je tvořena pestrými praktickými tipy a okouzlujícími ilustracemi. Může být moudrým průvodcem na cestě každé čtenářky a má velký léčivý potenciál pro všechny ženské generace.

Eliška Brychtová MiléřováSvětlo z nitra

Deník mámy a dcery je úplně jedinečná kniha, která pohladí na první pohled ilustracemi, ale mnohem víc svým obsahem. Najdete v něm moře inspirace pro společné chvilky i tipy jak se sobě přiblížit, společně snít i komunikovat v náročných situacích. Tento deník vám připomene, jak velký dar je mít dceru a ukáže vám, kolik toho pro sebe můžete vzájemně dělat každý den.

Lucka Ratajskáwww.energievzivote.cz

Zajímá vás jak vypadá deník uvnitř?

Co na deník říkají další mámy?

Nádherný dárek pro nás! To byla první myšlenka, co mě napadla, když jsem knihu otevřela. Bylo to právě rok po pobytu pro mámy a dcery, který Lucie pořádala, a který jsme si s dcerou Kačenkou moc užily a nádherně se sblížily. Za tento rok jsme společně ušly velkou cestu. Jak šel čas a přicházely každodenní povinnosti, náš vztah se vracel do podobného stereotypu, ze kterého tehdy vyšel. Zároveň nás navštívila kamarádka puberta a my se začaly opět oddalovat. Proto Deník mámy a dcery přišel v ten nejlepší čas. Připomněl mi můj vztah k dceři a také sama k sobě. Při čtení jsem se několikrát chvěla a také mi tekly slzy po tváři. Tolik krásných věcí, které může matka s dcerou zažít, každá zvlášť i obě společně. Zaujalo mě velké množství praktických cvičení, spousta otázek k hledání odpovědí nejen na vztah se svou dcerou, ale také na to, co chci já jako žena. Byla jsem nadšená nádherně zpracovanými rituály, které nás teprve čekají. Sama osobně směřuji k rituálu menarche return a také se můžeme připravit na to, až přijde čas pro menarche rituál pro mou dceru. Připravíme si krabičku vděčnosti pro celou rodinu. A protože miluji tajemství, fascinuje mě nápad časové schránky, kam můžeme uložit dopis pro dceru i pro maminku. Nesmírně se nyní těším na náš společně strávený čas i na čas, ve kterém nás deník naší lásky bude sbližovat za dlouhé roky. A to všechno třikrát, protože jsem sama dcerou a pomalu dorůstá i ta druhá holčička…

Katka MachováZahrada Smíření

Do rúk sa mi dostala úžasná kniha plná inšpirácií a nádherných ilustrácií. Deník mámy a dcery od Lucky Harnošovej. Ako už sám názov prezrádza, kniha je spracovaná ako denník. Môžete si do nej písať, maľovať alebo sa len kochať krásnymi obrázkami od talentovanej Mafis Fischerovej a Katky Juřicovej. Lucka Harnošová vo svojom diele odhaľuje tajomstvá plného a nádherného vzťahu mamy a dcéry. Sprevádza nás témami, ktoré sú dôležité pre každú ženu bez ohľadu na jej stav a necháva nás nazrieť pod rúško sebalásky a darov menštruácie. Zdieľa tipy, ako si vytvoriť a prehĺbiť vzťah medzi mamou a dcérou pomocou spoločného tvorenia a rituálov. Nezabúda ani na rady, ako dosiahnuť vyváženú a pre obe strany prínosnú komunikáciu v neľahkých chvíľach. Tento skvost som prečítala jedným dychom a verím, že si v tomto diele každá žena nájde to svoje pohladenie pre dušu. Aj napriek tomu, že som mamou dvoch chlapcov, táto knižka nemôže chýbať v mojej knižnici.

Petra Melichárková Esencia ženy

Kniha se jemně a hravě dotýká nejrůznějších aspektů překrásného, leč někdy nevyzpytatelného a velmi křehkého vztahu mámy a dcery. Je jako studnice inspirace pro společně strávené chvíle, může se proměnit v tajný deníček, nad kterým se budete smát a sdílet, ale dokáže vás provést i v nelehkých situacích života mámy a dcery v jakékoliv životní fázi. Ilustrace v knížce nádherně vystihují jednotlivá témata a doslova vybízejí k vybarvování a dotváření. Knížka se povedla a moc jí přeji, aby potěšila spoustu čtenářek.

Dagmar KučerováMasáže DAJA

Tato kniha je velkým darem pro každou mámu a dceru. Neznám titul, který by obdobným způsobem rozvíjel mámo-dcerovský vztah. Ten je jako strom na zahradě našeho života. Zázračně vyrostl, ale je potřeba o něj pečovat, aby byl krásný a zdravý. Obsah knihy je jako živá voda pro jeho růst. Podporuje vzájemnou lásku a respekt, rozvazuje uzly v komunikaci, léčí dávná zranění, poukazuje na jedinečné dary každé ženy i na důležitost sebelásky. Učí vnímat obyčejné, ale přitom velmi cenné radosti života, které si mnohdy nedopřáváme a snadno je přehlížíme. Do knihy si můžeme zapisovat své postřehy a zážitky i dokreslovat a dobarvovat její ilustrace. Vznikne tak kniha, od níž se bude těžké odtrhnout.

Kateřina Juřicováwww.katerinajuricova.cz

Deník je láskyplným průvodcem vztahem mámy a dcery. Vztahem, který nikdy nekončí. Vztahem, který se neustále mění, vyvíjí a prohlubuje. Na mě a moji dcerku z něj dýchá nádherné poselství – Já jsem ty a ty jsi já, ale přitom jsme každá samostatná a jedinečná. Věřím, že se společně se svojí dcerkou pokocháte každou stránkou, že vás obejmou nádherné ilustrace a pohladí krásné citáty. Deník vám přinese také řadu důležitých informací a praktických tipů, podaných citlivě a s respektem. Najdete se v něm každá – mámy a dcery tvořivé, přemýšlivé, akční, i ty se smyslem pro humor. Objevíte i to, co je zatím ukryté hluboko uvnitř vás. Mě a dcerku nejvíc přitáhla část nazvaná Co bych ráda ve svém životě zažila. A těšíme se na společné tvoření masážní svíčky. Jednotlivé části deníku na sebe navazují jako korálky na úžasném náhrdelníku. Navlékněte si spolu jeden po druhém a spojte je v nekončící kruh neutuchající lásky a vzájemné podpory. Děkuji Lucce i ostatním tvůrkyním za tuto nádhernou kreativní knihu.

Petra Busiunadšená podporovatelka projektu Mámy a dcery

Deník mámy a dcery je krásný, laskavý a hravý. S krásnými ilustracemi a se spoustou inspirativního obsahu. Myslím, že kniha by se moc hodila do balíčku k první menstruaci. Těším se až ho dceři budu moci dát. Jsou tam krásně popsány dary menstruace, cykličnost. Nechybí tam téma sebelásky, krásná kapitola o emocích a o komunikaci. Je to bráno velmi prakticky a to mi vyhovuje, není to jen kniha kterou dočtete a odložíte, ale nutí k interakci a určitě se stane památečním předmětem. Já ji hodlám využít se svou dcerou, abychom otevíraly spolu tato témata, abychom udržovaly blízký vztah i v citlivém, náročném období dospívání, abychom nemusely za pár let ty cesty k sobě složitě hledat, ale tu blízkost přirozeně udržovaly. Z knihy je patrné, že je tvořena srdcem a to má vždy velký smysl.

Markéta ŘehořováSíla kruhu

Zajímavosti o knize:

 • Deník má 280 barevných A5 stran.
 • Vazba knihy je šitá a velmi kvalitní, aby vydržela dlouhé roky používání a byla krásná i za spoustu let, až si ji budou prohlížet vnoučata.
 • Každá stránka má 120g a je skvělá pro psaní a výtvarné tvoření.
 • Kniha vznikala 14 měsíců.
 • Největší část knihy byla napsaná na Žítkové a v Těrchové a dokončená byla na Bali.
 • Do tvoření bylo postupně zapojeno 36 dětí a dospívajících.

Co vás nejčastěji zajímá?

Moje dcera je ještě malá, od kolika let je knížka vhodným dárkem? 

Asi od sedmi let můžete začít Deník společně vyplňovat a tvořit. Deník pak může dívky doprovázet po celou dobu dospívání a v každé fázi si najdou téma, které je osloví. Věřím ale, že i maminky s mladšími holčičkami v něm najdou inspiraci  ke společným zážitkům a prohlubování vztahu. 

Jak mohu s Deníkem pracovat, když mám více dcer?

Deník je velmi interaktivní a plný stránek k zapisování a tvoření a proto moc doporučuji pořídit si pro každý vztah jeden. Já mám například dvě dcery, mámu a sestru a už se těším na své čtyři deníky, které budeme společně tvořit. 

Je kniha i něco pro dospělé dcery? 

Psala jsem Deník tak, aby uměl být průvodcem pro vztah mezi ženami v jakémkoli věku a proto věřím, že bude obohacením i jako dárek pro mámu či dospělou dceru. 

Je kniha něco pro mě, když sama dceru nemám?

Ani to nemusí být překážkou. Deník můžete sdílet i se svou mámou, sestrou, babičkou, tetou či jinou blízkou ženou. A kromě toho v něm najdete mnoho témat a technik, které nám ženám pomáhají pochopit samy sebe a vedou nás k naší ženskosti.

Lucie Harnošová

Jsem vděčná maminka dvou dospívajících dcer a spokojená manželka a partnerka. Ráda objevuji nová témata, zkoumám, zkouším a hraji si. Inspiruje mě dětská spontánnost a otevřenost. Miluji dobrodružství, svobodu, dobrou kávu, saunování, kytovce a léčivé ženské sdílení. Jsem tvůrkyní projektu Alchymie ženy, pořádám pobyty pro mámy a dcery, retreaty v zahraničí a online kongresy i kurzy, které pomáhají otvírat oči a milovat život.

Poděkování

Ilustrace do knihy vytvořila Kateřina Juřicová a tatérka Mafis Fischerová
Knize pomohla na svět svými dary také Nikola Melia, za což ji za roli knižní duly nesmírně děkuji.