Lektorky Kongres sebeláska červen 2021
Lucie Harnošová
Jsem nadšenou průvodkyní na cestě sebelásky, ženství a harmonických vztahů. V projektu Alchymie ženy pro vás propojuji léčivé ženské sdílení se svojí vášní pro objevování a zkoumání nových témat. Ráda ukážu i Tobě, jak vnést do života více harmonie, radosti a potěšení.
6 pilířů sebelásky
Sebeláskové rituály
Sonja Shradha Devi
Sonja má více než 20 let zkušeností jako nomádská jogínka, terapeutka, léčitelka a lektorka tantry pro ženy. Inspiruje ženy k tomu, aby se vrátily ke své divoké posvátné ženskosti a přijaly roli jako mocný, nejvyšší (a sexy) kanál lásky a léčení. Ženy, které se spojí se svou divokou posvátnou ženskostí přestávají hledat zdroj lásky někde venku, v jídle, ve vztazích, materiálních věcech, pozornosti od mužů a pod. a nacházejí neuvěřitelný zdroj lásky, inspirace, naplnění a potěšení ve svém těle.
Divoká a mystická Shadra, která extaticky tančí při každé příležitosti, sdílí svou magiku jak formou online ze svého domova v džungli na Bali, tak během cest po celém světě, kde provádí léčivými skupinovými rituály i posilujícími workshopy a retreaty pro ženy.
Moudrost mého těla
Regena Thomashauer
Regena Thomashauer je učitelkou, autorkou knih, mámou, mediální osobností a zakladatelkou Školy ženských umění (School of Womanly Arts), projektu, která začal v roce 1998 v jejím obýváku a od té doby se rozrostl v globální hnutí. Regena věří, že ženy jsou největším nevyužitým přírodním zdrojem na planetě. Její práce je postavená na mnohaletém výzkumu dějin a žen v sociální, kulturní i ekonomické sféře. Její výrazný styl - neochvějný, potvrzující a přísahající - oslovil tisíce žen z celého světa. Je autorkou čtyř populárních knih, včetně nejnovějšího New York Times bestselleru Kundička – návrat k sobě (Pussy: A Reclamation ).
Potěšení jako GPS (O knize: Kundička –návrat k sobě.)
Jakou roli hraje v našem životě potěšení? Co se stane, když se napojíme na své ženské GPS, následujeme svou intuici a osvobodíme svůj hlas? Možná jednoho dne spatříme při pohledu do zrcadla krásnou a sebevědomou bohyni. Ženu, na kterou jsme celý život čekaly a hledaly jí někde venku. S Regenou jsme si povídaly o tom, jak se jako ženy můžeme postavit do své síly a probudit své tělo, sebevědomí i svůj hlas. Jak přestat dělat to, co se od nás očekává a začít žít svůj život.
Saška Polarczyk
Jmenuji se Saška a jsem autorkou a lektorkou typologie Mentální jazyky, což je nejnovější vývojová větev na poli typologie vycházející z Jungovského základu, jejímuž vývoji se věnují více než 10 let. Pomocí výkladu Mentální mapy pomáhám lidem poznat a přijmout sebe sama, rozumět si v komunikaci s opačnými typy, milovat i své slabiny a udržet si psychickou pohodu v každodenním životě.
Mentální jazyky a SEBELÁSKA
Základem sebelásky je přijmout, kdo jste a milovat se takoví, jací jste. K tomu potřebujete dobře poznat svou osobnost a svůj charakter, přijmout nejen vaše silné stránky, ale mít rádi i své slabiny. Když se začnete řídit tím, co je pro váš typ přirozené a správné, pak můžete najít jistotu v sobě, být si oporou a začít se mít rádi. Když znáte svůj typ (a typy druhých lidí), dostáváte nejen možnost pracovat na sobě, ale také šanci odpustit staré křivdy a vyléčit svá zranění. To jsou často skryté příčiny toho, proč nedokážete milovat sami sebe - protože vám bylo v minulosti ublíženo, zranění se nevyléčilo a vy si připadáte nehodni lásky. Na tom je však potřeba vědomě pracovat. Mentální jazyky vám dávají konkrétní návod, jak být sebevědomým člověkem a jak najít zpátky svou sílu a mít se rád. Zvyšují vaši odvahu a důvěru v sebe sama. Pomáhají vám změnit to, co změnit můžete a přijmout to, co změnit nemůžete. Ptáte se, jak? To si řekneme v dnešním videu, kde si budeme povídat o tom, jak pomocí typologie můžete obnovit vztah k sobě sama, obzvláště pokud jste celý život žili v domnění, že jste nedostateční, špatní a neschopní.
„Když budete posuzovat rybu podle její schopnosti vyšplhat na strom, bude celý život žít v přesvědčení, že je neschopná.” Albert Einstein
Martina Chomátová
- lektorka mindfulness
- autorka knih o dospělácké hravosti a spokojenosti
- máma 3 dětí
- Další inspiraci můžete najít na mých stránkách
Dokonalost vs. Spokojenost
Dokonalost je v tomto světě zaměřeném na výkon a to minimálně perfektní, velmi častým zabíjákem naší spokojenosti. Řídíme se primárně externím očekáváním, nebo svá vlastní očekávání neladíme s aktuálními potřebami - svými a potřebami pro tuto chvíli. Ve světě, kterému diktují média je velmi těžké si ustát svůj vlastní náhled na život a jeho náplň, byť to vypadá, že jsme velmi svobodní. Budeme si povídat o tom, proč je právě touha po dokonalosti zabijákem naší spokojenosti a co laskavého pro sebe můžeme udělat, až žijeme spokojeněji víc v souladu se sebou a přítomností než dle trendů a očekávání zvenčí.
Niky Melia
Žena, partnerka, máma dvou dcer, podnikatelka a tvůrkyně života. Žije v německém Neandrtálu, studovala v Japonsku, asistovala při projektech v Keni. Je lektorkou cykličnosti, tance a mindfulness a míchá tyto ingredience do jedinečné kombinace životního elixíru, po kterém se ženy ladí na svůj jedinečný rytmus , probuzí své tělo a dostávají chuť tančit svůj život.
Je tvůrkyní projektu UMĚLKYNĚ ŽIVOTA a spoluautorkou projektu KNIHY PRO ŽENY, díky kterým se propojila její láska k jazyku i tělu. Tančí se slovy a mluví tancem a staví tak most, po kterém ženy mohou přetančit zpátky k nádherným darům svého těla a probudit v sobě tvůrčí energii.
Být sama sebou je sexy
Svůj život žijeme skrz filtry, které si samy tvoříme a nastavujeme. Jeden z takových filtrů vzniká z touhy někam patřit. Často pak chceme vypadat a dělat věci tak, aby nás druzí přijímali a měli rádi. Což je samo o sobě přirozená lidská potřeba. Jenže my se pak snažíme vejít do škatulky, ve které nám není dobře. Když začneme opačně a nejprve přijmeme tu, kterou jsme, začneme zářit a přitáhneme si do života lidi i věci, se kterými je nám dobře. Otevřeme svůj jedinečný potenciál, který jsme úspěšně držely pod pokličkou a zamilujeme se do sebe a svého života.
Linda Berger
Lindy vášeň je zkoumat, jak žít po všech úrovních bohatý život. S láskou tvoří on-line programy, kde učí jak odemknout své bohatství a podnikatelkám pomáhá vytvořit si byznys, který přináší uspokojení i peníze.
Sebeláska jako klíč k nekonečné hojnosti
Proč právě sebeláska odemyká bohatství. Jak stát při sobě každý den a jaké zázraky to umí.
Lucie Groverová
Spisovatelka, publicistka, expertka v oblasti vědomého porodu, lektorka osobního rozvoje
Autorka knih Aby porod nebolel, Aby život nebolel, Bosonahé příběhy a Originálních vykládacích těhotenských a porodních karet. Jedna z třinácti inspirujících žen v knize Ženy poklad k objevení. Knížka Aby porod nebolel je v ČR v oblasti knih o porodu bestsellerem a je součástí Národní lékařské knihovny.Pod názvem Painless Brith našla uplatnění v různých částech světa. Řadu let jako nezávislá publicitka přispívá do časopisů Regenerace, Meduňka, Pravý domácí časopis. V roli lektorky provází workshopy, kurzy, semináře zaměřené nejen na těhotenství a porod, ale i práci s rodovými vzorcia jejich přepis s názvem Život ve svých rukou. Máma pěti potomků.
Chráním sama sebe & ochutnávka intuitivní kresby
Sebeláska má mnoho podob a její důležitou součástí je schopnost ochránit sama sebe. Ochránit ne ve smyslu vybudovat si kolem sebe hradby, ale nastavit si zdravé hranice. Naše schopnost zdravě chránit samy sebe, byla poškozena už při našem intervenovaném příchodu na svět, kdy nás naše maminky během porodu nechránily svoji vlastní citlivostí, vnímavostí a vzájemným propojením. V dobré víře se napojily na lékaře a přístroje, byla prostě taková doba. Není potřeba nikomu nic vyčítat. Každopádně místo pocitu “jsem chráněna”, potažmo “mám právo být chráněna” potažmo “CHRÁNÍM SAMA SEBE”, jsme do života vykročily s myšlenkovým vzorcem “Nemám právo být chráněna” potažmo “Nechráním sama sebe”. Proto žijeme životní styl, který žijeme. Často jako lidé děláme práci, která nás nebaví, otravujeme vzduch, řeky, potraviny… Tempo veškerého prožívání je tak zběsilé, že to není prožívání, ale přežívání. Krysí závod. Dá se z něj vyjít ven.
Představím vám intuitivní kresbu, jako prostředek ke komunikaci se sebou. Se svým tělem, se svým vnitřním světem. Zastavíme společně právě u tématu vlastní neochrany a jednou provždy ji společně s pastelkami a papírem proměníme tak, abychom si nastavily zdravé hranice. Těším se! Lucie S.G..
Michala Měřínská
Lektorka a autorka kurzů a online programů pro ženy, autorka projektu a knihy Magicky ženská, která už 15 let pracuje se ženami. Ukazuje ženám cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhám jim cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu.
Péče o sebe
Marie-Anna Jašková
Jsem Marie-Anna. Miluju a maluju. Henna je moje vášeň a předávat své zkušenosti o ní je mým posláním. V roce 2018 jsem se s malováním hennou na tělo setkala poprvé a chytlo mě to za srdce. A za ruce. Od té doby se jí věnuju, vzdělávám se a zkouším. Absolvovala jsem profi kurz a též intenzivní online akademii. Říkám si startovačka a ladička na malování hennou. Odstraním praktické překážky, které Ti v malování brání. Nechám tě se do henny zamilovat na první pohled, dotek a nasátí vůně. Ukážu Ti pocit „já můžu taky malovat“ a nechám Tě se v něm vykoupat. Pořádám on-line kurzy a workshopy.
Henna jako rituál sebelásky
Není to jen o pomalované ruce nebo noze... Ozdobit se hennou znamená umět si najít prostor a čas jenom pro sebe. Zpomalit. Nebýt pro jednou užitečná. Cítit se nádherná a opečovaná. Ztratit se v čase. A pozvat do života nový vyživující rituál.
Katrin Nováková
Jmenuji se Katrin Nováková. Mé hodnoty se začaly přeskládávat po narození prvního dítěte, v roce 2012. V této době jsem začala řešit vliv minulých zážitků na naši přítomnost hlavně kvůli atopickému ekzému dcerky. Věci, jež jsem dříve opomíjela získaly obrovskou důležitost v mém životě.
Veškeré příčiny psychických a fyzických potíží jsem hledala v minulosti a učila jsem se metody jako je regresní terapie či Kineziologie One Brain. Když jsem okolo roku 2016 narazila na jógu jako filozofický směr, vše mi zapadlo dohromady jako dílky skládačky. Od řešení minulosti jsem se přesunula více k přítomnosti. Vše postupně dozrálo, propojilo se. Vidím, jak to funguje u mě i u ostatních a to mě motivuje na mé další cestě.
Sebehodnota versus má očekávání od druhých
Největší část našeho pojetí o sobě si utváříme v ranném dětství. Dozvěděla ses, že jsi důležitá? Že na tvém názoru záleží? Že máš být pro sebe na 1. místě? Že si máš jít za tím po čem toužíš? Často toto hledáme až v dospělosti, chceme se v tom utvrdit, a tak očekáváme od druhých, že nám to budou dávat najevo a zvyšovat tím naši sebehodnotu. A co když to nedělají?
Ivana Dudková
Jmenuji se Ivana a mojí vášní je výživa. Já miluji jídlo. Výživu vnímám jako projev sebelásky, jako formu péče o sebe samu a své tělo. Učím ženy, jak sladit jídlo se sebou samou i s celou rodinou. Já sama zdravé jídlo testuji na svých blízkých, mých třech dětech a na manželovi. Jsem výživová poradkyně, trenérka a taky průvodkyně žen na kruzích a rituálech, při práci se ženami nejraději propojuji všechny tyto roviny.
Objev sebelásku v jídle
Vztah k jídlu nám hodně říká o vztahu k sobě samé. Umíš najít v jídle potěšení? Vnímáš jídlo jako péči o své tělo? Nebo je pro Tebe jídlo nutné zlo, trest, otrava... Sebeláska mi v tématu výživy ukázala nový směr. Přinesla mi radost a lehkost. Naučila jsem se naslouchat svému tělu. Milá ženo, srdečně Tě zvu, nechej sebelásku procházet žaludkem 🙂
Bára Ančincová
Já jsem. Jsem žena, spokojená partnerka a máma dvou malých skřítků. Věřím, že svět potřebuje více tvůrců a méně obětí (a více objetí :). Už víc než dekádu je pro mě stěžejní archetyp divoké ženy, a proto divošku pomáhám objevit i dalším ženám. Tvořím projekt Měsíční stezka, v jehož rámci pořádám ženské kruhy a prožitkové kurzy. Provázím skupinovými i individuálními rituály. Miluji knihy, muzicírování, les, spaní pod širákem, tanec a válení se v trávě nebo u krbu a mysl mi dokonale zklidní práce na zahradě.
Co nás může naučit divoška o sebelásce?
Co si představíš pod slovem divoška? Divoký tanec kolem ohně? Může být 🙂 Ovšem archetyp divoké ženy v sobě skrývá mnohem víc než to. A o sebelásce nás toho může naučit opravdu hodně - od přijetí sebe sama se vším, co mně patří, přes nastavení si hranic a nalezení vlastní smečky, až po respektování své vnitřní pravdy. Žít svou divošku znamená být věrná sama sobě. Jak na to? To ti řeknu v rozhovoru 🙂
Darina Kuźmová
Jako fotografka vystupuje pod jménem Dara Kuźmic.
Téma pro svou tvorbu si vybrala focení žen skrz generace až do věku prababiček. Žena, ať je v jakémkoli věku, cítí touhu vnímat svou krásu. Přes péči o rodinu, domácnost a svou práci častokrát ženy sebe upozadí. Díky fotografování probouzejí opět prožívání svého ženství, focení je defacto jeho oslavou. Cítit se krásná a půvabná potřebuje každá žena. Dara zvedá ženám sebevědomí právě díky fotografování. Proces focení je svlékání se, pomyslně, do naha, a znovu oblékání se do nového já. Přijímat se taková jaká jsem, znovu nalézat svůj půvab a něhu, kterou
každý den rozséváme. Jen ji hluboce vnímat. Vlastnit své fotografie tento pocit umocňuje.
Její touha dovolit si být krásná
Jitka Šimonová
Kráčím na cestě, která mě dovedla ke zpěvu, k šití a k sukním a díky tomu i k většímu poznání sebesama. Skrze sukně jsem mohla probudit dosud spící ženství a začít se poznávat, začít se mít ráda a znovuobjevovat krásy, jež mi byly skryty. Šiji s láskou a s ještě větším nadšením šití učím. Nedělám to horkou jehlou, ale jdu do hloubky. Nechci, abyste si z kurzu odnesli sukni a dál už nic.Chci, abyste si šití zamilovali. Sukně patří k ženě a otevírá nám možnost se vrátit do své síly. A protože jsem multipotenciálka tak to není jediná věc, provázím ženy nejen v šití, ale tvořím i prožitkové workshopy mindfullness a všímavé procházky, kde se vracíme zpět do těla a do přítomného okamžiku.
Život se sukní - návrat k sobě
Každou chvilkou, kterou si vědomě dopřejeme, dosycujeme náš vnitřní
svět. Sukní můžeme podpořit rozkvět našeho ženství. Být si zase o kousek
blíž a pohlédnout pod sukni vlastní sebehodnotě. Vše však začíná tím,
jak sebe samu miluji. Rozhovor o sukních, napojení se na sebe a o tom,
jak podpořit sebe v prvních krůčcích ať se rozhodnete sukni žít nebo
šít.
Tamara Melissa
Tamara Melissa více než 20 let vede ženské i smíšené skupiny osobního rozvoje. Vystudovala dějiny umění na FF UK, absolvovala výcvik pro provázení transformačními procesy zrození a umírání u Jacqueline Maria Longstaff v Indii a Švédsku, tantrický výcvik u Sarity a mnoho dalších. Nyní prochází pětiletým výcvikem v biodynamické body-psychoterapii u Mony Lisy Boyesen. Miluje tanec a provází přechodovými transformačními rituály Cesta Ženy. Poskytuje též individuální online poradenství „Sedmé nebe“.
Hojení vnitřního dítěte
Naše dětství přímo ovlivňuje všechny oblasti našeho dospělého života. A to jak v rovině mentální, emoční, fyzické, energetické i spirituální. Pokud objevíme naše vnitřní dítě, navážeme s ním láskyplný vztah a začneme hojit jeho zranění, vneseme tak do svého života více radosti, spontaneity, tvořivosti, sebedůvěry, úcty a lásky. Tvá vnitřní holčička na Tebe již čeká 🙂
Helena Mošnová
Jmenuji se Helena Mošnová a jsem somatická terapeutka. Provázím ženy na cestě k nejniternějším tématům intimity, pomáhám jim vyléčit emoční zranění a traumata a pečuji s nimi o jejich ženské zdraví a vnitřní naladění. Učím ženy cvičit pánevní dno pomocí starobylých technik, hýčkat své tělo a duši a proměňovat své žití do toho nejlepšího prožití. Lektoruji na školách sexuální výchovu a vedu workshopy v tématech intimity a sexuality, práce s emocemi, krizí a traumatem. V terapii pracuji i s páry. Také vedu setkání ženských kruhů, pohybových meditací a zážitkové kurzy pro matky a dcery. Vytvořila jsem on-line kurz Milovat se bez bolesti a převedla do on-line podoby moji milovanou techniku Harmonizace ženské pánve.
Mojí misí je podporovat ženy v hlubokém prožívání naplněného života skrze práci s intimitou, emocemi, ženským zdravím a vnitřním naladěním. A vím, že když žena dá pozornost prožívání své intimity, odloží své zátěže z minulosti a rozhodne se nechat svou pánev rozkvést, promění se v královnu svého života.
Jak opečovat emoční bloky v intimitě, abychom si ji užívaly s potěšením
Také vám vždycky přišlo, že za tím sexem je něco víc? Že to, co zažíváte, je nějak málo? Vnímáte, že se do milování nemůžete úplně odevzdat a užít si ho naplno?
Cítíte stud, vztek nebo vinu v souvislosti s intimitou? Špatně se vám o sexu komunikuje, vnímáte "zmrznutí" v těle? Je to nepříjemné. Já vím. Ale mám pro vás dobrou zprávu. Dá se to změnit. Fakt. Sama jsem toho živým důkazem. A také řada žen, které prošly mojí péčí. Tak se pojďme společně podívat na to, jak opečovat emoční bloky, které mohou limitovat prožívání intimity nebo nám dokonce způsobují somatické obtíže. Ukážeme si, jak je ošetřit a uvolnit tak, abychom intimitu prožívaly s potěšením. Chcete to umět taky? Jste ze srdce zvány.
Kateřina Jagla
Jsem cellistka, která se zamilovala do zpěvu. Klasické hudební vzdělání, které jsem získala na Janáčkově akademii v Brně, mě inspirovalo k detailní práci na technice a k rozšiřování mého klasického repertoáru. Za dob studií jsem získala nespočet hráčských zkušeností ať už jako sólistka, členka orchestru, nebo různých kapel. Akademický svět a hudební scéna obecně mě ale dlouho připadali jako velmi nehostinné prostředí. Proto se rozhodla hledat vlastní cestu, jak se při tvoření plně ponořit do flow, objevit svůj potenciál a jak se vymanit ze svazujícího strachu – udělat chybu. Mojí vášní je probouzet v hudebnicích (profesionálních i těch volnčasových) divokost a nespoutanost. Nyní se věnuji vlastní tvorbě s cellem, hlasem a looperem a vytvářím on-line koučovací program pro hudebnice.
Hudbou k divokosti a sebevědomí
O hudbě, divokosti a svobodě. O strachu a studu. O kritice a posuzování. Hudba nám zrcadlí naše vnitřní nastavení a zároveň nám pomáhá ho léčit. Umění a krása jsou tu pro naše potěšení, tak proč se z toho tak často vytrácí radost?
Vlastina Svátková
Maminka tři synu, spisovatelka, která si vydává knihy sama, designérka zlatých šperku z neopracovaných polodrahokamu a drahokamu, oblečení a herečka. Dělá jenom to, co ji baví a snaží se fungovat tak, aby nebyla na ničem a nikom závislá, i když kávě s tučnou smetanou a dobrému vínu neodolá. Píše o tom, co sama prožila a že toho není málo. Vlastina je přesvědčena, že nejlepší terapií pro člověka je vidět někoho, kdo se ze všech těch těžkých situací dostal a teď je znovu šťastný. Že je to dobrá cesta ukazuje fakt, že z její knihy Prostor pro duši se stal bestseller krátce po vydání.
Jak najít sama sebe?
Lilia Khousnoutdinová
Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics. Publicistka, návrhářka, cestovatelka (a duší revolucionářka), hluboce zamilovaná do Bhútánu, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Spoluzakladatelka Ecstatic Fashion, Ecstatic Travel a několika dalších extatických projektů pod firmou Ecstatic s.r.o. Členka správní rady a zakládajícího týmu Nadace Šťastné Česko a Friends of Bhutan: Czech Republic.
Jedinečnost mého těla
Veronika Hurdová
Veronika je autorkou 13 knížek a e-knížek pro děti i dospělé, z nichž většinu si vydala sama. Přes den se stará o své tři děti, po nocích píše úspěšný blog Krkavčí matka. Se svými čtenáři se setkává i naživo na besedách. Po 9leté kariéře ve výzkumu trhu odešla v roce 2015 na volnou nohu a od roku 2017 se živí už jen čistě aktivitami spojenými s jejími knihami a besedami.
Skrze vědomí smrti k větší (sebe)laskavosti
Jak blízké setkání se smrtí může ovlivnit vztah ke světu? A jak dokáže proměnit vztah k sobě samé? Když si člověk uvědomí, že je tu jen na chvilku, není čas žít blbě. Odkládat laskavost k sobě ztrácí smysl, protože žádné zítra už nemusí být.
Magda Křepelková
Magda Křepelková kdysi prošla sebedestrukčním programem. Roky se snažila své nastavení změnit, den po dní bojovala s poruchou příjmu potravy. Pak ji jednou v práci přepadl muž a vyloupil „její“ poštu. Tato situace spustila sérii změn a uvědomění. Poslala ji také na seberozvojové kurzy, a díky tomu všemu se jí povedlo jednak vymanit se ze sebedestrukce, ale také se zasadit o vytvoření potřebné péče o přepadené zaměstnance v kolosu České pošty. Dnes je vyhledávanou autorkou čtyř knih opravdových příběhů, mnoha článků, podpůrných audií i videí. Věnuje se osobnímu průvodcovství. Zabývá se stinnými stránkami života, sebedestrukcí a cestou z ní, místy, za která se stydíme, kde se ukrýváme a kde se potlačujeme. Veškerou svou činnost zaměřuje na rozvoj lidského vědomí v ženských a životních tématech. Její motto: “Je možné, dostat se z nemožného.“
Pasti sebelásky
Specializuji se na místa, které běžně nevidíme, anebo si je nechceme přiznat. Jaké pasti ale může mít sebeláska? Můžeme objevit nějaké úhybky nebo schovky? Starat se hlavně o sebe se ti zdá být sobecké? Máš na to vůbec právo? Vždyť máš děti, rodinu, rodiče, práci a ... Jsou ti známe tyto úvahy? V tomto rozhovoru si na naše neviděná místa posvítíme. Manévrujeme svým životem opravdu z lásky anebo z jiných důvodů - třeba z potřeby být tou hodnou, všem vyhovující ženou? A v čem všem může být maskovaný strach? Dotkneme se samé podstaty sebelásky, a odhalíme co k ní patří a co ne.
Milena Klusoňová
Jsem milující maminka, milovaná žena, rozverná divoženka i citlivá intuitivní tvůrkyně. Skrze své dlaně a láskyplné pole tvořím vysokovibrační energetické obrazy, které nesou světelné kódy, klíče a matrice, které vám pomáhají rozpomenout se na to, kým opravdu jste. Jsem vědomou tvůrkyní svého života, tančící tanec lásky a důvěry. Jsem Bytost milující pospolitost, vzájemnost, opravdovost, ženské kruhy, společné sdílení a posvátné ceremonie. A taky život na Zemi! 🙂
Sebeláskou k následování své Duše
Povídání o tom, jak důležité je dopřávat si čas a prostor jen a jen pro sebe. Jak v něm naslouchat tichému hlasu své Duše a jak vykročit na cestu k sobě.
Ingrid Dach
Jsem lektorka copywritingu a podnikatelská mentorka. Podnikání je pro mě úžasnou cestou seberozvoje, protože se díky němu učím odpočívat, pracovat se stresem i zahlcením a se svou energií. A navíc mě přivedlo i k sebelásce, protože konečně přijímám sama sebe takovou, jaká doopravdy jsem – a nebojím se ukázat to i ostatním.
Proč miluju svoje hejtry
Máš strach dělat to, co opravdu chceš, protože se bojíš reakce okolí? Když jsem začínala podnikat, uvědomovala jsem si, jak mě strach z hejtů blokuje. Naštěstí jsem se s ním ale naučila pracovat a využít tuhle příležitost k posílení své sebelásky i k léčení starých traumat. Poslechni si, jak na to, aby tě hejty neparalyzovaly, ale dávaly ti sílu.
Hana Trnčáková
Autorka metody “Svoboda v pořádku”. Jednoduchého systému pro nastavení a udržení pořádku doma i v práci. Učí své klienty, jak se zbavit chaosu a zahlcení. Uvolňuje ruce a získává čas i energii na to, co je skutečně důležité. Díky respektující komunikaci a nastavení rolí proměňuje rodiny v dobře fungující tým. Ženy přestávají být služkami a muži získávají prostor pro realizaci. Děti objevují dobrodružný svět pořádku, ve kterém se s jistotou orientují. Jejich samostatnost a sebevědomí roste s každým nově nastaveným koutem. Její metody přináší systematikům dokonalý přehled a kreativcům více času na tvorbu.
Sebeláska v pořádku
Hana Trnčáková, nám odhalí, jak pořádek souvisí se sebeláskou.
- Jak získat dostatek času i energie na SEBE - LÁSKU a to, co nám dělá radost.
- Jak se zbavit pocitu, že jsme doma spíše služka než partnerka.
- Jak si z domova vytvořit místo, které je pro všechny průvodcem přinášející každodenní klid a pohodu.
- Jak díky uspořádané domácnosti, podle metody Svoboda v pořádku, můžete prožívat PO-ŘÁD-KLID.
Ing. arch. Anna Hanuš Kuchařová
Architektka, slacklinerka (provazochodkyně). Chodila po lajnách na čtyřech kontinentech. Nad pouští, mořem i ledovcem. Nejvýš kilometr nad zemí. Na krátkou dobu držela evropský rekord. Je organizátorkou i účastnicí mezinárodních slackline projektů. Založila Slackline Academy. Jako první strávila na lajně 24 hodin bez přestávky. A ve vzduchu dokonce řekla „ano“ jednomu báječnému muži. Je autorkou knížky Od slackline k tiché radosti. A čerstvě mámou.
Sebeláska je o rozhodnutí a disciplíně
Pozoruji sílu sebelásky už 10 let na svém muži. Člověk, kterého znám nejlépe na světě je pro mě v tomto ohledu neutuchajícím zdrojem inspirace. Vidím na něm, jak jeho upřímný láskyplný vztah sám k sobě ovlivňuje celý jeho život. Vztahy, práci, zacházení s časem a energií. Jeho láska k sobě samému mu dává možnost být velkorysý. Nepotřebuje za každou cenu mít pravdu nebo vyhrát. Ani nepotřebuje vděk za svou nezjištnou pomoc. Jeho ego nepotřebuje sytit, protože jeho sebehodnota je konstantní. Necítí se sám před sebou o nic lepším člověkem, když pomáhá druhým. Ale necítí se ani o nic horším člověkem pokud udělá chybu.
Jdu uvnitř sebe stejným směrem jako on. Po své ženské cestě. Sebeláska je z mého pohledu velmi komplexní. Je v ní obsažena upřímnost sama k sobě, přijetí, odvaha, disciplína, schopnost hledat a nalézat skryté poklady, schopnost dovolit nepředstavitelné. Nezkalený pohled do nitra i do minulost a přijetí všeho, co se tam nachází. I toho, co se mi hnusí. Protože všichni máme svou temnou stránku. Dobrou zprávou je, že s ní můžeme pracovat. Pro takovou práci je mnoho nástrojů a integrace našich stínů je podle mě něco, co nás provází od zrození do smrti. Ale smyslem života není nimrat se v tom špatném. Za mě je smyslem života objevovat, kdo jsem a co je můj "úkol". A k tomu je právě třeba té odvahy, disciplíny a schopnosti dovolit nepředstavitelné. Za jeden život se dá zažít neuvěřitelně mnoho lásky a radosti a velkou část z toho držíme ve vlastních rukách. Tedy přesněji v tom čemu dáme svou pozornost, energii a lásku.
Veronika Mouchová / Verunity
V 17ti jsem ještě před maturitou přerušila gympl a začala podnikat. Nestudovala jsem vysokou, nikdy nebyla zaměstnaná a za svůj život jsem vytvořila už několik projektů - Freshbedýnky, WOWO design, VerunityArt a teď už tomu nijak neříkám - zkrátka žiju a tvořím. Je pro mě normální dělat, co mě baví a zároveň se tím živit a přeju si, aby se to stalo normálním pro všechny - abychom měli odvahu žít život, který si pro sebe přejeme. Abychom objevili a naplňovali svůj potenciál a radovali se z prostého bytí a abychom život žili a ne přežívali. Ráda proto sdílím otevřeně o životě, hlubším pohledu na svět, partnerství, těle i o tom, co jsme mimo něj. Sdílím a tvořím meditace, různé tipy a techniky, jak teorie převádět do praxe a žít je - a díky tomu i šťastnější a naplněnější život v souladu se sebou.
Žít sebe, žít hojnost
Jak žít více sebe a díky tomu prožívat naprostou hojnost i svobodu v tvorbě? Jak souvisí sebeláska a sebe-hodnota s hojností, jak na nich pracovat a žít je?