Jak na bolístky vnitřního dítěte

Naše vnitřní dítě naši pozornost potřebuje. V samotě touží po objetí, ve strachu hledá ujištění a v nadšení zase parťáka pro dobrodružství. Pokud si naší vnitřní holčičky nevšímáme, tlumíme tím v sobě nejen život, který nám vlévá do žil, ale také radost, kterou do naší každodennosti přináší. V dnešním článku vám proto přináším tři inspirace, jak se s ní naučit lépe komunikovat.

1. V náručí maminky a tatínka

Představ si to nejkrásnější a nejpokojnější místo, jaké dovedeš. Rozkvetlou zahradu, bezpečný a útulný dům anebo dětský pokojíček. Prohlédni si ho do nejmenších detailů. Až se v něm budeš cítit opravdu přítomná, představ si za tebou přicházet ideální prototyp mateřského principu. Může mít podobu tvé skutečné maminky anebo kohokoliv, kdo pro tebe matku zrovna představuje.

A tahle ideální máma tě zahrne bezpodmínečnou, proudící, hřejivou láskou. Řekni jí, co tě trápí, a kde se ve svém životě zrovna nacházíš. Proberte spolu tvé dětství a nech ji zaplnit všechna prázdná místa, která volají po její mateřské lásce. Nic nezatajuj a věř, že jsi přijatá, milovaná a viděná přesně taková, jaká jsi. Zůstaň s ní tak dlouho, jak budeš potřebovat.

Zapomeň na kritiku

Vizualizace nás umí pořádně překvapit. Čekala jsi Matku Zemi, ale místo ní přišla Mary Poppins? V pořádku. Tato vizualizace není o škatulkování, výčitkách a už vůbec ne proti našim opravdovým maminkám. My už přece víme, že dělaly vše nejlépe, jak jen dovedly.

Až se budeš cítit maximálně nasycená a spokojená, obrať se k tatínkovipřijmi od něj vše, co od táty potřebuješ – uznání, pochopení či podporu.

Jakmile začneme prostřednictvím vizualizací prožívat okamžiky opravdového přijetí a bezpodmíneční lásky, náš organismus postupně přijme skutečnost, že jsme milované děti. Až se v něm tato představa ukotví, propíše se i do dalších životních zkušeností a otevře tak dveře hojnosti, radosti a potěšení.

2. Wishlist pro větší zábavu

Cítíš se být málo spontánní a příliš uzavřená novým příležitostem? Držíš se zpátky a máš pocit, že jsi tak trochu suchar? Pak je načase se znovu zasnít.

Vem tužku a papír a napiš si seznam tvých přání. Dětských, puberťáckých i současných, možných i nemožných. Vyber z nich jedno nebo dvě, která si můžeš splnit nebo je poupravit tak, aby splnitelná byla.

Pokud například sníš o vlastním koni, ale momentálně nemáš pozemek, peníze na ustájení, ani čas se mu věnovat, jeď na víkend intuitivního vedení a komunikace s koňmi a užij si jízdu bez starostí, které s sebou takové ustájení koně přináší.

Vnitřní dítě je jako Pipi Dlouhá punčocha

Tvoje vnitřní holčička miluje bláznivé nápady. Jde do nich po hlavě a věří, že jí půjde, na co sáhne. Chce zkoumat a umí překonávat překážky. A je jí úplně jedno, že stokrát za den upadne. Důležité pro ni je, že se učí. Naslouchej jí a uč se od ní také.

Jakmile sebereš odvahu a začneš si plnit svá přání, začneš si sebe sama i víc vážit. Když se konečně přestaneš vymlouvat na děti, peníze a nedostatek času, rozšíříš kapacitu tvé radosti a nové zkušenosti tě posunou dál. Tak si to pojď sepsat a prostě žít!

3. Pošli si dopis

Mateřský všeobjímající princip v sobě máme úplně všichni; ženy i muži, s dětmi i bez nich. Spoj se s tímto mateřským principem a napiš sama sobě dopis.

Sama vycítíš, do kterého okamžiku dopis poslat. Jestli cílit na současnost, na tvou první menstruaci nebo pobyt v nemocnici, kdy jsi se cítila osamělá. Nachystej si papír a tužku, zapal svíčku, pusť si hudbu a počkej, co přijde. Dopis si pak můžeš nadiktovat do telefonu a pouštět si ho, kdykoli to budeš potřebovat.

Díky těmto jednoduchým metodám se postupně naučíš tvé vnitřní holčičce lépe naslouchat. Když tu budeš pro ni, budeš tu i sama pro sebe.

Těším se na to, jak se ti propojení s tvou vnitřní holčičkou propíše do života.

Vnitřnímu dítěti a sebelásce se věnujeme také v kurzu Alchymie ženy. Vydej se na půlroční transformační cestu, na které ti budu ráda průvodkyní.

Přední mentorka žen zaměřená na ženskou sexualitu, sebelásku a seberozvoj. Studuje koučování na Institutu integrované sexuality v Americe. Založila projekt Alchymie ženy, kde během tří let prošlo kurzy již přes 35 tisíc žen. Napsala knihu Deník mámy a dcery a sama má dvě dospívající dcerky. Se svým manželem oslaví již 20 výročí od svatby a je jí velkou podporou nejen na podnikatelské cestě. Pořádá workshopy, konference, retreaty v zahraničí a online kongresy i kurzy, které pomáhají otvírat oči a milovat život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.