Když se řekne vagína…

Co se vám vybaví, když se řekne vagína? Krása, rozkoš, posvátnost nebo naopak ošklivost, stud či dokonce hanba? Dokážete ženské přirození pojmenovat beze studu nebo cítíte rozpaky a zčervenáte, jakoby se mluvilo o něčem nepřístojném? Pravdou je, že označení vagína či vulva příliš důstojnosti nevzbuzují. A co teprve názvy stydké pysky či ohanbí? Ty v nás přímo evokují, že je to něco hanebného a my bychom se měly stydět. Co kdybychom pro naše nejintimnější místa začaly používat vznešenější pojmenování?

Jóni

Toto krásné slovo je sanskrtským označením pro ženské genitálie. V doslovném překladu to znamená posvátný chrám. Znáte svou jóni? Víte, jak vypadá? Jak se cítí? Nepříliš mnoho žen dokáže o tomto fascinujícím místě hovořit otevřeně a beze studu. Často žijeme kompletně odpojeny od zdroje své ženskosti a jen málokterá z nás chová ke své jóni upřímnou, hlubokou lásku. Pravdou je, že jóni byla po celá staletí zahanbována. Byla označována jako oblast „tam dole“. Páchnoucí, ošklivá a nechutná. A mnohé z nás ji tak vnímají dodnes.

Z erotických časopisů na nás koukají dokonale vyretušované vagíny. Symetrické a hladké. Přirozenost je zavrhována. Ženy se často nechávají od mládí zmást tímto imaginárním vzorem a získávají dojem, že jejich vagína není v pořádku. Stydí se ji ukázat partnerovi. A když má dojít na orální sex, propadají se hanbou. Mají obavy, že jejich genitálie mají divný tvar, barvu, že určitě páchnou nebo divně chutnají. Zbytečně. Muži zbožňují naše vagíny bez ohledu na to, jak vypadají.

Jen málokdy je na jóni pohlíženo s obdivem a úžasem, jaké by si doopravdy zasloužila. Jen zřídka se jí dostává láskyplných milujících doteků. A přesně toto odpojení může být příčinou běžných ženských potíží jako je nízké libido, opakující se infekce, menstruační křeče, nadměrné krvácení, prolaps dělohy, endometrióza či syndrom polycystických vaječníků. Pojďme to změnit. Zaktivujme svou jóni. Naslouchejme intuici, kterou oplývá. Prožívejme plně své tělo a objevme svou ženskost, smyslnost a sexualitu. Naučme se své vagíny milovat a mluvit o nich beze studu. A to i před svými dcerami.

Všechny vagíny jsou nádherné a jejich rozmanitost je úchvatná. Každá je jiná a právě v té jedinečnosti spočívá její dokonalost. Vaše vagína je nejkrásnější právě proto, že je vaše. Je to váš posvátný chrám. Existuje mnoho možností, jak se se svou jóni propojit.

Inspirujte se a pečujte o ni každý den:

  • Položte své ruce na jóni, vizualizujte si ji a naslouchejte tomu, co vám sděluje. Toto můžete dělat každé ráno hned po probuzení.
  • Prohlédněte si ji v zrcadle, pak ji nakreslete nebo si ji rovnou vyfoťte a obdivujte její krásu.
  • Dejte jí nádherné jméno, kterým ji budete oslovovat.
  • Pořiďte si speciální mycí olejíček, kterým ji budete hýčkat.
  • Aktivujte oblast pánve, pohupujte jí, třeste zadečkem, tančete.

Jsem žena, partnerka a máma dvou malých bytostí. Miluji dobrou kávu, saunu, ženské kruhy a svoji cimbálovku. Žiju své poslání, neustále se učím, hledám, objevuji a tvořím. Vracím se sama k sobě, užívám si přítomný okamžik a jsem s vděčností v srdci otevřená všemu, co mi život přináší. Jsem také mentorkou a průvodkyní žen a tvůrkyní projektu Voňavá cesta vědomé ženy. S pomocí aromaterapie provázím ženy na cestě k jejich záměrům, snům a cílům. Věřím, že probuzené ženy změní tento svět.
Komentáře
  1. Vulva NENÍ vagína napsal:

    Stejně jako si muži nepletou šourek s penisem, tak bych nějak přirozeně očekával, že si ženy nebudou plést vulvu s vagínou. Vida, pletl jsem se…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.