Jak být otevřená v intimitě a sexualitě

Sexualita je zdrojem životní pohody a je tu s námi stále. Někdy je utlumená, ale vždy se nám zase ozve. Naše tělo zraje, v průběhu života se proměňuje. Proměňují se také touhy i priority v prožívání milostného života. Většinou nás nenapadne se v této oblasti vzdělávat. Prožitkové semináře, knihy, webináře. Možná máme obavu, cítíme stud. Vše v našem sexuálním životě tak zůstává při starém, vloudí se stereotyp a zjišťujeme, že v našem partnerství něco chybí. Co s tím? Jaké jsou možnosti práce s intimitou a milostným životem?

Jednou z možností je práce s tělem. Při práci s tělem se kromě povídání zjišťuje, jak je tělo vnímavé, citlivé, kde má dráhy, kde proudí vzrušení, kde přestává proudit životní (sexuální) síla, kde jsou bloky, jaký je jejich důvod.Zde se vše poměrně rychle vyjeví a spraví. Mapování pánevního dna, zda je živé a jiskřivé, nebo stojí. Práce s dechem, který životní sílu posouvá do celého těla, srdce, vědomí. Jak ztratit kontrolu, jít více z hlavy do těla, jak být ještě více otevřená?

Dosáhnout toho, aby sex nebyl jen fyzický prožitek, ale abychom byli propojeni i na úrovni srdcí. Aby byl naplňujícím prožitkem, po kterém se cítíme spokojeni. Otevřme svá srdce a vědomě prožívejme.

Komunikovat s partnerem o svých touhách. Při intimním sdílení může být pro mnoho párů složité zůstat pravdivý. Na základě pravdivého sebevyjádření o tom, po čem toužím, co si přeji, kde strádám, můžeme prožívat naplněný milostný život. Když nedokážeme pravdivě komunikovat, zastíráme, před druhým máme tajemství a uvádíme se v nesvobodu. Milostný život prožíváme napůl, v našich představách vypadá milování možná trochu jinak. Nevíme, jak o milostném životě komunikovat? Máme obavy, že partnera zraníme, když mu po letech vztahu řekneme: Miláčku, mě už to nijak nevzrušuje; Nudím se u toho; Tohle se mi nelíbí; Mám jiné představy? Když si něco myslím, ale neřeknu to nahlas, uvnitř sebe se stahuji. Tvoří se komunikační uzlíčky a mantinelky, přes které se sexuální síla brzdí. Sexualita ve vztahu i v těle se ale dá kdykoli probudit a rozvířit.

Mnoho žen i mužů se také bojí, že se s tím nedá nic dělat. Že stav, do kterého se dostali, je proto, že jsou spolu dlouho, jiskření vyprchalo a je to tak ve vztazích vlastně normální. Podívejme se hluboko do sebe, buďme upřímní a ptejme se, jak si přejeme, aby náš milostný život probíhal. Chtěla bych spíše spočinout v mužově náručí s jeho plnou pozorností? Nebo by mi pomohla zpráva od muže, že na mě myslí? Nebo zpráva, že se pomilujeme, až se vrátí? Nebo že jsem nádherná a že mě i po letech moc miluje? Můžete si o takovou zprávu říct. Nebo to udělat a čekat na odpověď. Dodá to milostnému životu nový náboj!

Jak to tedy mám? Komunikujme srozumitelně, ne zavádějícím způsobem, kriticky, rozkazovačně. Laskavým způsobem si říci o to, co by se mi líbilo. Dá se to naučit vědomou praxí. Věc si uvědomím a hned ji převedu do praxe. Časem se takové myšlení zautomatizuje!

Jak si tedy příjemným, laskavým způsobem říci?

  • Tento bod, to je přesně to, co mě otevírá…
  • Tohle mě úplně dostává…
  • Vydržela bych hodiny a hodiny, kdyby ses mě tady dotýkal…
  • Jednou bych si přála, aby ses mě zmocnil, svázal mě a já bych se vůči tobě cítila bezbranná…
  • Přemýšlela jsem o tom a líbilo by se mi, kdyby…
  • Co kdybychom vyzkoušeli tohle?…

Tímto způsobem dáme partnerovi najevo, že se to netýká jeho, ale vaše tělo nějak reaguje nebo nereaguje. Partner si věc nebere osobně, ale jako informaci.

Pokud pro vás není jednoduché o sexu mluvit, co třeba e-mail, sms? Psaným způsobem máte možnost nechat partnera, ať si promyslí reakci. Ať se připraví a také vy. Zahoďme předsudky, nedělejme si scénář, jak to bude, co si pomyslí, prostě to zkusme!

Sexualita nabízí svobodu, nezavírejme se tedy před něčím novým. Můžeme pomalu beze spěchu zkoušet, když se nabízí něco nového.

Díky opravdovému milostnému prožitku si můžu zvýšit vibrace a skvěle se dobít. Rozvířením sexuální energie v těle se velmi zvyšuje kvalita života, psychická pohoda i vše kolem nás. Tělo je oživenější, zdravější.

Sexuální energie je velká životní síla, zdroj, a můžeme se jí navzájem obdarovat 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy