Deník

mámy a dcery

Vztah mámy a dcery je jedinečný a zaslouží si, abychom o něj pečovaly. 

Jediné, na čem záleží, je vaše chuť  pečovat o krásná a jemná pouta mezi ženami, malými i velkými.  Možná jste si blízké a krásně vám to společně plyne. Anebo jste si vzdálenější a těžko se vám nacházejí společná slova. Možná jste se ztratily i samy sobě a hledáte cestu zpět. 

Deník mámy a dcery je tu pro vás! Umí být důvěrným průvodcem na cestě zpátky i k objevování nových dimenzí vašeho vztahu. Pozve vás k prožití neopakovatelných krásných chvil, vyslechne si vaše sdílení a uchová všechna vaše tajemství. 

Pojďte znovu objevit samy sebe i váš vztah. Najděte své vnitřní poklady, ponořte se do krásných ženských témat a darujte si to nejcennější, co máte. Společný čas, který si opravdu užijete. 

Co v Deníku najdeš?

 • 1
  STUDNICI INFORMACÍ A INSPIRACE
  Zajímavosti o menstruaci, cykličnosti, ženském těle, rituálech či komunikačních dovednostech a to vše pojaté tak, aby si svou inspiraci našly jak dospělé ženy tak dívky.
 • 2
  INSPIRACI PRO VĚDOMOU PRÁCI NA VZTAHU
  Abychom ve vztazích nacházely pochopení a respekt a žádná strana se necítila utlačovaná či omezovaná. Techniky jsou zvolené tak, aby vám pomohly do vztahu vnést prostor, svobodu, svěžest i případné odpuštění.
 • 3
  PODPORU SEBELÁSKY A LÁSKY
  Sebevědomí a přijetí sebe sama vychází ze seblásky a ta je klíčovou dovedností v našem životě. Vydejte se na cestu sebelásky, díky které budete tolik vyživené a naplněné, že budete rozdávat radost, lásku a své dary světu.
 • 4
  TIPY PRO SPOLEČNĚ PROŽITÝ ČAS
  Každodenní praktiky, rituálky a zážitky se kterými si můžeme hrát a které nám umožní pohlédnout na náš vztah a život.

K objednávce si můžeš přidat

Ceník

Deník Mámy a dcery
418,-
Objednat
+ poštovné
3x Deník Mámy a dcery
1129,-
- pro mě a mé okolí -
10% sleva
Objednat
+ poštovné
10x Deník Mámy a dcery
3553,-
- pro další šíření -
15% sleva
Objednat
+ poštovné
E-kniha
350,-

Reference

Lucinčina kniha pro mámy a dcery je pro mě hodně inspirativní. Nacházím v ní řadu nápadů na společné aktivity s dcerkami, které by mě samotnou nenapadly, i další pobídky pro svou cestu sama k sobě. V knize cítím hravost a laskavost, která mi v životě chybí a kterou bych chtěla rozproudit. Opravdu se těším, až se do toho s Anetkou i mladšími dcerkami pustíme.
Dana BrožováMandalky s příběhem
Knížka mi přijde opravdu hezky udělaná. Nenapadlo by mě si takhle s mámou užít. Je to super nápad. Je to o tom, co mě máma učí, a jsem ráda, že tyhle rituály a vůbec tyhle nápady celkově existují. Hodně super mi přijde ta 7-denní taneční výzva. Chtěla bych tuhle knížku mít doma.
Anetka10 let
Tato knížka provádí nádhernou a tajuplnou krajinou ženskosti, kterou procházíte jako její hlavní hrdinky. Vy samy si píšete svůj příběh a pokud tomu tak ještě není, začnete se radovat a čerpat energii z toho, že jste ženy. A objevovat tajemství ženskosti společně s dcerami je ten nejkrásnější dárek, který si vzájemně můžete dát.
Nikola MeliaUmělkyně Života
Kniha je skvělým společníkem pro vztah mámy a dcery i hlubokou studnicí inspirace pro další vzájemné poznávání a sdílení. Je tvořena pestrými praktickými tipy a okouzlujícími ilustracemi. Může být moudrým průvodcem na cestě každé čtenářky a má velký léčivý potenciál pro všechny ženské generace.
Eliška Brychtová MiléřováSvětlo z nitra
Deník mámy a dcery je úplně jedinečná kniha, která pohladí na první pohled ilustracemi, ale mnohem víc svým obsahem. Najdete v něm moře inspirace pro společné chvilky i tipy jak se sobě přiblížit, společně snít i komunikovat v náročných situacích. Tento deník vám připomene, jak velký dar je mít dceru a ukáže vám, kolik toho pro sebe můžete vzájemně dělat každý den.
Lucka Ratajskáwww.energievzivote.cz

Zajímá vás jak vypadá deník uvnitř?

Klikněte na obrázek nebo na tento link a zobrazte si kompletní PDF s ukázkou.

Co na deník říkají další mámy?

Nádherný dárek pro nás! To byla první myšlenka, co mě napadla, když jsem knihu otevřela. Bylo to právě rok po pobytu pro mámy a dcery, který Lucie pořádala, a který jsme si s dcerou Kačenkou moc užily a nádherně se sblížily. Za tento rok jsme společně ušly velkou cestu. Jak šel čas a přicházely každodenní povinnosti, náš vztah se vracel do podobného stereotypu, ze kterého tehdy vyšel. Zároveň nás navštívila kamarádka puberta a my se začaly opět oddalovat. Proto Deník mámy a dcery přišel v ten nejlepší čas. Připomněl mi můj vztah k dceři a také sama k sobě. Při čtení jsem se několikrát chvěla a také mi tekly slzy po tváři. Tolik krásných věcí, které může matka s dcerou zažít, každá zvlášť i obě společně. Zaujalo mě velké množství praktických cvičení, spousta otázek k hledání odpovědí nejen na vztah se svou dcerou, ale také na to, co chci já jako žena. Byla jsem nadšená nádherně zpracovanými rituály, které nás teprve čekají. Sama osobně směřuji k rituálu menarche return a také se můžeme připravit na to, až přijde čas pro menarche rituál pro mou dceru. Připravíme si krabičku vděčnosti pro celou rodinu. A protože miluji tajemství, fascinuje mě nápad časové schránky, kam můžeme uložit dopis pro dceru i pro maminku. Nesmírně se nyní těším na náš společně strávený čas i na čas, ve kterém nás deník naší lásky bude sbližovat za dlouhé roky. A to všechno třikrát, protože jsem sama dcerou a pomalu dorůstá i ta druhá holčička…
Katka MachováZahrada Smíření
Do rúk sa mi dostala úžasná kniha plná inšpirácií a nádherných ilustrácií. Deník mámy a dcery od Lucky Harnošovej. Ako už sám názov prezrádza, kniha je spracovaná ako denník. Môžete si do nej písať, maľovať alebo sa len kochať krásnymi obrázkami od talentovanej Mafis Fischerovej a Katky Juřicovej. Lucka Harnošová vo svojom diele odhaľuje tajomstvá plného a nádherného vzťahu mamy a dcéry. Sprevádza nás témami, ktoré sú dôležité pre každú ženu bez ohľadu na jej stav a necháva nás nazrieť pod rúško sebalásky a darov menštruácie. Zdieľa tipy, ako si vytvoriť a prehĺbiť vzťah medzi mamou a dcérou pomocou spoločného tvorenia a rituálov. Nezabúda ani na rady, ako dosiahnuť vyváženú a pre obe strany prínosnú komunikáciu v neľahkých chvíľach. Tento skvost som prečítala jedným dychom a verím, že si v tomto diele každá žena nájde to svoje pohladenie pre dušu. Aj napriek tomu, že som mamou dvoch chlapcov, táto knižka nemôže chýbať v mojej knižnici.
Petra Melichárková Esencia ženy
Kniha se jemně a hravě dotýká nejrůznějších aspektů překrásného, leč někdy nevyzpytatelného a velmi křehkého vztahu mámy a dcery. Je jako studnice inspirace pro společně strávené chvíle, může se proměnit v tajný deníček, nad kterým se budete smát a sdílet, ale dokáže vás provést i v nelehkých situacích života mámy a dcery v jakékoliv životní fázi. Ilustrace v knížce nádherně vystihují jednotlivá témata a doslova vybízejí k vybarvování a dotváření. Knížka se povedla a moc jí přeji, aby potěšila spoustu čtenářek.
Dagmar KučerováMasáže DAJA
Tato kniha je velkým darem pro každou mámu a dceru. Neznám titul, který by obdobným způsobem rozvíjel mámo-dcerovský vztah. Ten je jako strom na zahradě našeho života. Zázračně vyrostl, ale je potřeba o něj pečovat, aby byl krásný a zdravý. Obsah knihy je jako živá voda pro jeho růst. Podporuje vzájemnou lásku a respekt, rozvazuje uzly v komunikaci, léčí dávná zranění, poukazuje na jedinečné dary každé ženy i na důležitost sebelásky. Učí vnímat obyčejné, ale přitom velmi cenné radosti života, které si mnohdy nedopřáváme a snadno je přehlížíme. Do knihy si můžeme zapisovat své postřehy a zážitky i dokreslovat a dobarvovat její ilustrace. Vznikne tak kniha, od níž se bude těžké odtrhnout.
Kateřina Juřicováwww.katerinajuricova.cz
Deník je láskyplným průvodcem vztahem mámy a dcery. Vztahem, který nikdy nekončí. Vztahem, který se neustále mění, vyvíjí a prohlubuje. Na mě a moji dcerku z něj dýchá nádherné poselství – Já jsem ty a ty jsi já, ale přitom jsme každá samostatná a jedinečná. Věřím, že se společně se svojí dcerkou pokocháte každou stránkou, že vás obejmou nádherné ilustrace a pohladí krásné citáty. Deník vám přinese také řadu důležitých informací a praktických tipů, podaných citlivě a s respektem. Najdete se v něm každá – mámy a dcery tvořivé, přemýšlivé, akční, i ty se smyslem pro humor. Objevíte i to, co je zatím ukryté hluboko uvnitř vás. Mě a dcerku nejvíc přitáhla část nazvaná Co bych ráda ve svém životě zažila. A těšíme se na společné tvoření masážní svíčky. Jednotlivé části deníku na sebe navazují jako korálky na úžasném náhrdelníku. Navlékněte si spolu jeden po druhém a spojte je v nekončící kruh neutuchající lásky a vzájemné podpory. Děkuji Lucce i ostatním tvůrkyním za tuto nádhernou kreativní knihu.
Petra Busiunadšená podporovatelka projektu Mámy a dcery
Deník mámy a dcery je krásný, laskavý a hravý. S krásnými ilustracemi a se spoustou inspirativního obsahu. Myslím, že kniha by se moc hodila do balíčku k první menstruaci. Těším se až ho dceři budu moci dát. Jsou tam krásně popsány dary menstruace, cykličnost. Nechybí tam téma sebelásky, krásná kapitola o emocích a o komunikaci. Je to bráno velmi prakticky a to mi vyhovuje, není to jen kniha kterou dočtete a odložíte, ale nutí k interakci a určitě se stane památečním předmětem. Já ji hodlám využít se svou dcerou, abychom otevíraly spolu tato témata, abychom udržovaly blízký vztah i v citlivém, náročném období dospívání, abychom nemusely za pár let ty cesty k sobě složitě hledat, ale tu blízkost přirozeně udržovaly. Z knihy je patrné, že je tvořena srdcem a to má vždy velký smysl.
Markéta ŘehořováSíla kruhu

Zajímavosti o knize:

 • Deník má 280 barevných A5 stran.
 • Vazba knihy je šitá a velmi kvalitní, aby vydržela dlouhé roky používání a byla krásná i za spoustu let, až si ji budou prohlížet vnoučata.
 • Každá stránka má 120g a je skvělá pro psaní a výtvarné tvoření.
 • Kniha vznikala 14 měsíců.
 • Největší část knihy byla napsaná na Žítkové a v Těrchové a dokončená byla na Bali.
 • Do tvoření bylo postupně zapojeno 36 dětí a dospívajících.

Co vás nejčastěji zajímá?

Moje dcera je ještě malá, od kolika let je knížka vhodným dárkem? 

Asi od sedmi let můžete začít Deník společně vyplňovat a tvořit. Deník pak může dívky doprovázet po celou dobu dospívání a v každé fázi si najdou téma, které je osloví. Věřím ale, že i maminky s mladšími holčičkami v něm najdou inspiraci  ke společným zážitkům a prohlubování vztahu. 

Jak mohu s Deníkem pracovat, když mám více dcer?

Deník je velmi interaktivní a plný stránek k zapisování a tvoření a proto moc doporučuji pořídit si pro každý vztah jeden. Já mám například dvě dcery, mámu a sestru a už se těším na své čtyři deníky, které budeme společně tvořit. 

Je kniha i něco pro dospělé dcery? 

Psala jsem Deník tak, aby uměl být průvodcem pro vztah mezi ženami v jakémkoli věku a proto věřím, že bude obohacením i jako dárek pro mámu či dospělou dceru. 

Je kniha něco pro mě, když sama dceru nemám?

Ani to nemusí být překážkou. Deník můžete sdílet i se svou mámou, sestrou, babičkou, tetou či jinou blízkou ženou. A kromě toho v něm najdete mnoho témat a technik, které nám ženám pomáhají pochopit samy sebe a vedou nás k naší ženskosti.

Lucie Harnošová

Lucie je přední česká mentorka žen, vizionářka, spisovatelka a úspěšná expertní podnikatelka zaměřující se na ženský seberozvoj. Založila projekt Alchymie ženy, kde během pěti let prošlo jejími kurzy a programy přes 100 000 žen.

Skrze své online kurzy pomáhá ženám najít své poslání, rozjet ziskové online podnikání a probudit ženskou energii a sebelásku.

"Jsem nadšená z toho, že pomáhám tisícům žen říkat svoji pravdu, stát ve své síle, plnit si svá přání, vytvářet život svých snů a žít ve svobodě."